Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia

Dlaczego posiadanie więcej niż jednego dziecka to skazywanie rodziny na ekonomiczną zagładę?

- W jedynaka łatwiej zainwestować np w edukację, start. Im lepszy start, tym lepsza przyszłość, związana np z otworzeniem własnego biznesu.
- Nieruchomość jest dziedziczona w całości, nie następuje podział kapitału. Dom jest dziedziczony w całości, nawet klitka w bloku. Nie zaczyna się od kredytu, który przywiązuje do miejsca pracy. Janusze biznesu nie mają władzy nad egzystencją jednostki
- Wbrew pozorom są mniejsze konflikty w rodzinie, bo nie ma faworyzowania rodzeństwa.
- Wartość jednostki jest wyższa. Rodzina nie odda bez walki jedynaka np na front dla państwa.

Reasumując: rodziny wielodzietne są antywolnosciowe, często dehumanizowane relacje rodzinne, państwo żeruje na jednostkach, które nie zaczynają z dobrego startu.

Dlatego ci co zachęcają do wielodzietności to łajdaki najgorszego sortu, którzy powinni schylać się po mydło, by współwięzień zostawiał mu w odbycie swoje nasienie.

#libertarianizm #demografia #wolnyrynek #urojeniaprawakoidalne
  • 16
  • Odpowiedz
Nieruchomość jest dziedziczona w całości, nie następuje podział kapitału. Dom jest dziedziczony w całości, nawet klitka w bloku. Nie zaczyna się od kredytu


@Jarkendarion: dom po rodzicach to dziedziczy się co najmniej w okolicy 50 (jeśli było się późnym dzieckiem), albo i później, a nie w czasie wchodzenia w dorosłość. Taka osoba tak samo musi zaczynać od kredytu.

- Wartość jednostki jest wyższa. Rodzina nie odda bez walki jedynaka np na front dla
  • Odpowiedz
  • 1
@pamareum: Dlatego coś czuję że imigranci to zemsta elit za podkopanie demografią systemu feudalnego w myśl mnóżcie się i żryjcie gruz inaczej sprowadzimy imigrantów, którzy rozmnożą się za was i odtworzą gówniane warunki. I widzę w tym spisek( tak wiem to bedzie foliarskie), ale myślę, ze prawica i lewica to dwie strony tej samej monety. Lewaki chcą otwierać granice a konserwy każą się mnożyć. Problem Polaków to brak walki z
  • Odpowiedz
@pamareum: Dlatego coś czuję że imigranci to zemsta elit za podkopanie demografią systemu feudalnego w myśl mnóżcie się i żryjcie gruz inaczej sprowadzimy imigrantów, którzy rozmnożą się za was i odtworzą gówniane warunki. I widzę w tym spisek( tak wiem to bedzie foliarskie), ale myślę, ze prawica i lewica to dwie strony tej samej monety. Lewaki chcą otwierać granice a konserwy każą się mnożyć. Problem Polaków to brak walki z
  • Odpowiedz
Dlatego coś czuję że imigranci to zemsta elit za podkopanie demografią systemu feudalnego w myśl mnóżcie się i żryjcie gruz inaczej sprowadzimy imigrantów, którzy rozmnożą się za was i odtworzą gówniane warunki. I widzę w tym spisek( tak wiem to bedzie foliarskie), ale myślę, ze prawica i lewica to dwie strony tej samej monety. Lewaki chcą otwierać granice a konserwy każą się mnożyć. Problem Polaków to brak walki z wrogiem wewnętrznym na
  • Odpowiedz
@Jarkendarion: moja babcia pracując na kolei i prowadząc niewielkie gospodarstwo rolne z pomocą męża inwalidy wychowała czwórkę dzieci . Trójka z nich skończyła studia. A nieruchy itd się dziedziczy głównie po dziadkach bo jak byś miał czekać aż rodzice umrą to będziesz w wieku przedemerytalnym /w najlepszym razie średnim . By utrzymać aktualny stan rzeczy powinniśmy mieć dwójkę dzieci . Jest jedno i w perspektywie maksymalnie kilkunastu lat przekonasz się
  • Odpowiedz
Dlaczego posiadanie więcej niż jednego dziecka


@Jarkendarion: Jedynak to bardzo duże prawdopodobieństwo nie wykształcenia podstawowych umiejętności społecznych, co wiążę się z nieszczęśliwym życiem, kiedyś robiłem na tagu przegryw ankiete czy masz rodzeństwo i ponad 60% go nie miało.

Nieruchomość jest dziedziczona w
  • Odpowiedz
@Jarkendarion: uważam, że częściowo masz rację ale z tym frontem to już ostro pojechałeś.
Dla społeczeństwa to złe (choć wciąż o wiele lepsze niż bycie bezdzietnym). Dla rodziców to może być dobra decyzja bo po prostu z jednym dzieckiem jest o wiele łatwiej, a i tak jesteś ojcem/matką niezależnie od tego ile masz dzieci. Przy jednym dziecku nie potrzebujesz tak dużego mieszkania, przy dwójce to tak naprawdę przydały by się
  • Odpowiedz
  • 0
@Klimbert: Jestem jedynakiem i widzę tego plusy. Nie mam do rodziny żadnych zastrzeżeń, czuję się zobowiązany pomóc w zamian za przeszłość. Czy gdybym miał rodzeństwo, np faworyzowane to czy bym tak myślał? Raczej nie.
  • Odpowiedz