Wpis z mikrobloga

@Sh3rI0ck: wszyscy tacy powyżej 250 mieli problemy z poruszaniem i sercem. Ludzki organizm nie jest przystosowany do takiego wzrostu. A pojawiają się szurskie stronki, gdzie rasa gigantów, ludzie mieli 5 metrów wzrostu :) Taka rasa by błyskawicznie wymarła, średnia długość życia byłaby w granicach 15 lat. Musiałyby być zupełnie inne proporcje ciała, inny układ krwionośny, do tego inna fizjologia i chłodzenie organizmu. Przy takim wzroście, a więc i masie, potknięcie i
  • Odpowiedz
@Rasteris Ja jestem akurat tego świadomy, lubię takie biologiczne tematy. Akromegalią długotrwałe przynosi tylko niegatywne skutki i nie da się tego zahamować. Maksymalny wiek tych ludzi to ~30-40 lat.
A rasa gigantów? Ja tam czaje, że każdy wierzy w to co chce. My jako chrześcijanie wierzymy w książke, która ktoś napisał 2k lat temu. No każdy ma swoje wierzenia, w to już nie gmeram, jednakże rasa gigantów brzmi co najmniej abstrakcyjnie
  • Odpowiedz
@Sh3rI0ck: poza grupami biblijnych fundamentalistów protestanckich nikt nie traktuje tego dosłownie. A jak ktoś wtedy miał 210 cm to przy średnim wzroście 150 - 160 cm wydawał się gigantem. I są znajdowane groby gigantów, mają tak ok. 200 - 220 cm wzrostu, co jeszcze się mieści w jakiejś normie. A potem w kolejnym opowiadaniu relacji robi się jak w kawale
- Opowiadałem ci jaką rybę złapałem w zeszłym roku?
- tak,
  • Odpowiedz