Wpis z mikrobloga

czym się w sumie różnią te modele canonów z podobnego przedziału cenowego ~1500zł jeśli chodzi o same zdjęcia? pomijam takie rzeczy jak waga, bateria, montaż obiektywu, czy możliwość nagrywania - chodzi mi o samą jakość zdjęć. Chociażby takie 750D czy 80D i wszelakie inne serie, gdzie jak patrzę na specyfikację to wszystkie są w okolicach 24Mpx i mają APS-C CMOS i różnią się iso.

chciałbym kupić coś ale mam straszną zagwozdkę, zależy mi na obrotowym ekranie, robię tylko zdjęcia aut, i nie wiem czy iść w bez lusterkowca M50, czy 750d, czy pełną klatkę 5D (raczej nie mark 2). Nie wiem która z tych opcji będzie robić lepszej jakości zdjęcia

#fotografia
  • 11
  • Odpowiedz
@sha128: Canon to mistrz recyklingu matryc, te 24 MP to i tak był upgrade w porównaniu do matrycy 18 MP którą pakowali do entry-lvl prze dobrą dekadę xD. 750D to był taki rodzynek, pierwszy aparat z tej półki z tą matrycą, wyjętą bodajże z wyższej półki 7D Mark I. 80D to nowsza seria, a jak samo oznaczenie mówi, też wyższy segment, ma trochę więcej pół AF, inny typ wizjera, lepszy czas
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota: dziękuje bardzo za wyjaśnienie. Jeszcze nie zapadła decyzja na 100% że to musi być canon, a jakbym miał patrzeć na inne firmy to co konkretnie brać pod uwagę?
  • Odpowiedz
@sha128: świetny wybór. Canon M to ślepa uliczka i martwy system, a era lustrzanek już minęła.

Sony E to nowoczesny system bezlusterkowy, oferuje duży wybór obiektywów nowych i używanych oraz możliwość upgrade’u do pełnej klatki w przyszłości.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota @czerwonykomuch bo właśnie znalazłem A7R ILCE-7R w podobnej cenie jak mój A6300 i się zastanawiam, bo to A7 ma już pełną klatkę i 36Mpx

a powiedzmy tak do 3k brutto na allegro, za czym warto by się rozejrzeć, mówię o samym body
  • Odpowiedz
@sha128 Niech cię cyferki nie zmylą. A7 Mark I był pierwszą pełną klatką od Sony, ten aparat miał swoje bolączki i problemy wieku dziecięcego. Przede wszystkim system AF, który jest zawodny (A6300 ma CZTERY razy więcej pol af, ostrzy też o wiele szybciej). Nawet A7 Mark II nie będzie tak dobry pod tym względem, jak A6300. Sony zaczęło być konkurencyjne w segmencie pełnej klatki gdzieś od A7 III ( ͡° ͜
  • Odpowiedz