Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób z #uk . Mam zamiar wybrać się na tripa i (Birmingham,Coventry,Londyn i okolice) interesuję mnie kilka kwestii. Wyleciałbym z Wrocławia. Do wyboru dwa lotniska East Middlans i Birmingham. Czy z owyc lotnisk ciężko potem dostać się do tekiego Coventry? Google pokazuje miszmasz. Potem do #londyn jakieś rady jak ogarnąć to miasto w 4 dni? . Jak to jest z komunikacją miejską / taxi / uber jeśli potrzebowałbym się dostać z centrum na lotnisko Stanford (cenowo jak to wygląda i jak z korkami?) #podroze #podrozujzwykopem #anglia #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
Z lotniska BHX jest darmowa kolejka linowa na stację i stamtąd pociąg do Coventry (płatny) to jakieś 15-20 minut, najlepsza opcja.
  • Odpowiedz
dostać z centrum na lotnisko Stanford

@DarthKenobi: Zakladam, ze chodzi o Stansted. Masz dwie opcje, taniej ale dluzej autobusem (google: National Express), lub drozej ale szybciej i wygodniej pociagiem (google: Stansted Express).

Komunikacja publiczna w Londynie jest bardzo dobra, nie bedziesz mial problemu dostac sie gdzie potrzebujesz.
  • Odpowiedz
Mam zamiar wybrać się na tripa i (Birmingham,Coventry,Londyn i okolice


@DarthKenobi: Moge zapytac czym sie kierowales wybierajac te miasta? Sa lepsze miejsca do zwiedzania: Manchester, Liverpool, Newcastle, Edinburgh...
  • Odpowiedz
@DarthKenobi co do Londynu to się nie wypowiem ale komunikacja miejska działa b.dobrze w UK.
W Coventry nie byłem ale byłbym chętny zapłacić aby nie musieć jechać do Birmingham.
Z innych miast polecam:
York, Chester, Edinburgh, może Manchester albo Bristol.
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcin-kski: chciałem początkowo Szkocje i Walie + Londyn, ale muszę skrócić podróż po UK z 2,5 tygodnia do max 8 dni. Londyn muszę odwiedzić, a Birmingham cenowe bilety + jak już będę to okolica
  • Odpowiedz
@DarthKenobi

B ogolnie pewnie ma problemy jak kazde wieksze miasto w UK, ostatnio zla prase robi im fakt ze lokalna rada miasta oglosila upadlosc i podniesli ludziom lokalny podstek cos o 40% chyba.

O C nic nie wiem.

Generalnie, wielu ludziom jest ciezko finansowo obecnie, wiec tak jak w innych krajach, znajda sie ludzie co narzekaja.

  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Ale mi nie chodzi czy są blisko siebie czy daleko a o walory turystyczne tych miast.

Są brzydkie, nudne i w ścisłej topce najbardziej niebezpiecznych miejsc w europie

Ostatnio widziałem bilety do Bham za 12€ i się śmiałem do różowej że wolałbym te siano zgubić xD
  • Odpowiedz
@erni13: już bez przesady, jak nie będzie się nocą kręcił po złych dzielnicach to nic mu się nie stanie, akurat w Birmingham jest parę ciekawych miejsc do zobaczenia i może się podobać, za to w Coventry nic nie ma, miasto zostało zniszczone w trakcie 2 wojny światowej i odbudowanie w stylu modernistycznym.

O wiele lepiej zobaczyć Bath, Salisbury, Cambridge, Oxford, na północy York, Liverpool, Sheffield.

Zależy też czego szukasz i co
  • Odpowiedz