Wpis z mikrobloga

Nie mam już siły do tej q... #zmywarka Od dwóch tygodni nie mogę poradzić sobie z problemem śmierdzących naczyń. Używałem już octu i sody z poradników internetowych + co około miesiąc detergenty czyszczące finish itp. Kilka dni temu rozebrałem i dokładnie wyczyściłem wszystkie prowadnice na sztućce kosze filtry itd. Zapach po zakończeniu cyklu jest okropny do tego stopnia że mam ochotę pozbyć się tego szajsu i myję naczynia ręcznie. Jakieś porady? Sprzęt ma ok 1.5 roku #agd #pytanie #kuchnia
  • 12
  • Odpowiedz
Używałem już octu i sody z poradników internetowych


@trafilem_w_wolny_login: ocet z sodą wzajemnie się neutralizują. Pięknie się to reagując ze sobą pieni i stąd pewnie wiara w mityczną wielką moc takiej mieszanki, ale gówno to daje.
Użyj normalnego detergentu, najlepiej takiego dedykowanego do czyszczenia zmywarek.
  • Odpowiedz
@trafilem_w_wolny_login: a jak wygląda ten proces z octem który stosujesz? Pamiętaj, że ocet i soda wzajemnie się neutralizują - albo jedno, albo drugie. Jak wlejesz ocet przed uruchomieniem programu to za chwilę go w tej zmywarce nie będzie. Ustaw długi program (tylko nie ECO) i ocet w trakcie cyklu, jak już woda osiągnie odpowiednią temperaturę.
  • Odpowiedz