Wpis z mikrobloga

#programista15k #macbook macie jakiś patent na szybki zewnętrzny dysk przymocowany na stałe?

Mam mbp na którym wiecznie brakuje mi miejsca, ale nie ma dla mnie opcji, żebym podłączał coś na kabel, bo używam sprzętu jakieś 50% czasu przy biurku i 50% poza, nie chce się rozbijać wiecznie o sytuację, że coś akurat potrzbenego zostało na zewnętrznym dysku.

Widzialem ludzi klejących dyski do matrycy, obstawiam, że to ma sens z ssd ale niekoniecznie grxejacymi się nvme?

Chinczycy kiedyś sprzedawali taka sztywna kieszeń wpinana na dwa porty usb/thunderbolt, ale to wycofali.
  • 9
  • Odpowiedz
@sasik520: Nie prościej ci kupić jakiś pakiet google drive albo innego dostawcy chmurowego? Albo od biedy kupić dysk sieciowy od Synology albo QNAP i zmapować dysk sieciowy, żeby był dostępny jak zwykły dysk wbudowany w kompa. Wtedy jedynym ograniczeniem będzie prędkość internetu

Ps. Zawsze bawiła ta polityka #!$%@? klientów przez Apple na wielkości pamięci i ilości RAMu
  • Odpowiedz
  • 0
@Aryo: to już wolę przykleić niegrzejące się ssd do ekranu. Wyobrażam sobie, że jadę pociągiem i akurat, jak chciałem załadować jakiś projekt, brakuje mi internetu przez godzinę, a potem przez następne dwie co chwilę przerywa.

PS. Jak wyjdzie m4, to prawdopodobnie zacisnę zęby i przepłacę za ten dysk, żeby mieć chociaż z 2TB. Ale ceny za storage są skandaliczne.
  • Odpowiedz
@sasik520:

PS. Jak wyjdzie m4, to prawdopodobnie zacisnę zęby i przepłacę za ten dysk, żeby mieć chociaż z 2TB. Ale ceny za storage są skandaliczne.


Wiem, że w tej chwili nie ma dobrej alternatywy dla laptopów z ARM (trzymających tyle co smartfon na 1 ładowaniu), ale może za rok lub dwa snapdragony na lapkach z Windowsem i Linuxem zyskają na popularności, bo teraz to masakra xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Oo-oO: nie jestem pewien, o którym produkcie mówisz, ale tu: https://www.x-kom.pl/p/351569-pendrive-pamiec-usb-kingston-2tb-datatraveler-ultimate-gt-300mb-s-usb-31.html jest za 6.5k XD

Kupiłem ten chiński wynalazek: https://pl.aliexpress.com/item/1005005929273145.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.5caf1c24RqLTlz&gatewayAdapt=glo2pol

I do tego zamierzam dokupić dysk wd black sn770m 2 tb. Obawiam się temperatur, chociaż dokopałem się do wykresów, że temperatury wzrastają powyżej 2GB/s, a ta obudowa spowolni dysk do ~1GB/s max, więc naiwnie liczę, że nie będzie tragedii.

Tylko dysk już nie z ali, strach aż tak ryzykować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Oo-oO: dobrze, że zobaczyłem dopiero teraz, jak już kupiłem tamte wynalazki, bo miałbym zagwozdkę. 2 TB za 700 zł to nawet taniej, niż wynalazki, które kupiłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@DywanTv: dzięki; karta SD to średnie rozwiązanie. Mój mbp z 2021 ma niby uhs-ii, który niby daje jaaaako takie prędkości (nadal blisko 10x gorzej niż ten dysk czy pendrive 10Gb/s), ale karty SD są zoptymalizowane do sekwencyjnego odczytu/zapisu. Przy pracy z gitem i tego typu pierdołami, to będzie padaka.

UHS-III już wygląda bardziej obiecująco, ale jest bardzo mało sprzętu do kupienia i jest drogi.
  • Odpowiedz