Wpis z mikrobloga

Kochani,

od wielu już dni borykam się z bardzo poważną rozterką i mijający czas wydaje się nie przynosić pomysłów i rozwiązań mojego wielkiego dylematu. Powiedzcie mi zatem O CO CHODZI rodzicom, którzy zostawiają małym chłopcom z wygolonymi lub krótko obciętymi włosami kosmyk długich włosów na karku? PO CO TO JEST, CO TO ZNACZY, co to za niedokończone postrzyżyny? Czemu ma służyć ten mysi ogon na łbie małego chłopca? Czy to kabała, czy to poganizm? Proszę, pomóżcie.

PS. tylko szczere odpowiedzi

zdjęcie poglądowe nie oddaje całego uroku, widać #cebula jeszcze tak mocno nie przeniknęła w internety
zurie - Kochani, 

od wielu już dni borykam się z bardzo poważną rozterką i mijający ...

źródło: comment_V5TunUjcZpqQTDtLSPanvuSpDJUJFvMa.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@zurie: to trochę z cyklu #gimbynieznajo - fryzura była bardzo popularna we wczesnych latach 90-tych (sam nosiłem). Podejrzewam, że to ze względu na dość ubogie możliwości wystylizowania dziecka (mimo wszystko było jeszcze dość biednie) stosowano takie urozmaicenia - no i zostało
  • Odpowiedz
@zurie: informacja z pierwszej ręki: okolice karku są.dosyć wrażliwe i dziecko przy strzyżeniu maszynką mocno się kuli i nie sposób tego do końca obciąć

Ponadto dochodzi jeszcze trend/moda z przedszkola
  • Odpowiedz
@zurie: też zwracam na to uwagę i w 95% przypadków rodzice to jakaś blond andżela i typowy Mariusz z twarzą wieśniaka i łańcuchem na szyi. taki sygnał dla otoczenia dziecka, kim są rodzice, od razu wiadomo z kim ma się do czynienia.
  • Odpowiedz
@zurie: Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że jest to jakaś pozostałość po pogańskich postrzyżynach. Prawdopodobnie zwyczaj przetrwał do teraz wśród niektórych rodzin z nizin społecznych.
  • Odpowiedz
@zurie: ja taki miałem takie pejsy dość długo (gdzieś do 6 roku życia, nie dałem sobie obciąć, bo się ponoć buntowałem, wzięli mnie podstępem). no ale to był początek lat 90 :)
  • Odpowiedz
@zurie: To jest klasyczna fryzura na czeskiego piłkarza, później zaczerpnięta przez młodych chłopców w rzeszy, a my od nich bo chcemy być zachodni. nic nowego.

https://www.google.pl/search?q=fryzura+czeski+pi%C5%82karz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bIBEU6W5HKHQ7Aat6YCgCw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=852

Dzieciak mojego chrzestnego też taką miał (oczywiście mieszkają w Reichu), później został wegetarianinem. Lepiej z tym uważać
  • Odpowiedz