Wpis z mikrobloga

@TwojHimars: Coś widziałem jakieś memixy, że im nie idzie chyba. Mandalorian do 2 sezonu jeszcze był znośny, ale potem już też zaczął się spadek jakości. Może za kilkanaście lat ktoś bardziej rezolutny podniesie franczyzę Star Wars z kolan, a może to już koniec
  • Odpowiedz
@nuthello: Nic już nie powstanie. Oglądamy upadek Rzymu - szczyt swojej cywilizacji i osiągnięć miał w latach 100 p.n.e. - 200 n.e., potem to nadal nazywało się Rzymem ale była już całkowita degeneracja i postępujący upadek.

Jesteśmy już po szczycie cywilizacyjnym niestety i wchodzimy w czasy chaosu. Nic nie da się z tym zrobić więc po prostu pozostaje żyć i robić swoje.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer

Z tym że Gibbon był osiemnastowiecznym oświeceniowcem z góry krytycznym dla chrześcijaństwa. Mamy obecnie lepsze źródła wiedzy o Rzymie. Po kryzysie trzeciego wieku takie osoby jak Dioklecjan i Konstantyn Wielki reanimowały trupa zwanego Rzymem i ten trwał jeszcze prawie 200 lat. Chrześcijaństwo zalegalizowane przed Konstantyna (to czy sam się nawrócił z prawdziwej wiary czy z wyrachowania politycznego, nie mi oceniać) spoiło cesarstwo, odnawiając m.in. kult cesarski (teraz nie jako boga,
  • Odpowiedz
@TwojHimars: Nie oglądałem tego nowego jak coś bazuje tylko na memach (zakładam że cały serial jest gówniany) i tym ze sie #!$%@?ą że że jakaś zakonnica lesbijka zaszła w ciąże z powietrza i to jest ble w gwiezdnych wojnach. Hmm ciąża z mocy w gwiezdnych wojnach... gdzieś to już słyszałem.
Radus - @TwojHimars: Nie oglądałem tego nowego jak coś bazuje tylko na memach (zakład...

źródło: MSDSTWA_EC021-H-2024

Pobierz
  • Odpowiedz
@Trzydziesty_srebrnik: No super, reanimowano trupa i nigdy nie wrócił do pełnej sprawności bo już do końca pozostał inwalidą.

To o czym mówisz to są detale dla historyków, tutaj rozmawiamy sobie casualowo. Trwała rehabilitacja pacjenta ale i tak zmarł.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer

Chyba niefortunnie użyłem tej metafory z reanimowaniem trupa. Nie będę pisać jak ważne dla historii Europy było wyjście z kryzysu trzeciego wieku, ale chodziło mi właśnie o pokazanie, że realnie nie był tylko złoty okres i ciągły upadek i degrengolada. Tak takie samo uproszczenie jak myślenie o średniowieczu jako o ciemnych wiekach itd. Historia jest trochę bardziej skomplikowana i nie można jej brać jak zero jedynkowo

Chociaż może się czepiam
  • Odpowiedz
upadek cywilizacji przez LGBT? Hmmm ciekawe kto wymyślił te hasełka...


@szybki_zuk: Jakie LGBT, nikt się tu o to nie pruje że geje sobie są. Pociski o ruskiej narracji dla przygłupów z konfederacji zachowaj dla siebie. Widoczny jest po prostu późny kapitalizm w gorsecie korporacyjnego zarządzania i prawa pisanego na zamówienie który nie potrafi przełamać swoich własnych ograniczeń.

Chyba niefortunnie użyłem tej metafory z reanimowaniem trupa. Nie będę pisać jak ważne dla historii Europy było wyjście z kryzysu trzeciego wieku, ale chodziło mi właśnie o pokazanie, że realnie nie był tylko złoty okres i ciągły upadek i degrengolada. Tak takie samo uproszczenie jak myślenie o średniowieczu jako o ciemnych wiekach itd. Historia jest trochę bardziej skomplikowana i nie można jej brać jak zero
  • Odpowiedz
Oglądamy upadek Rzymu - szczyt swojej cywilizacji i osiągnięć miał w latach 100 p.n.e. - 200 n.e., potem to nadal nazywało się Rzymem ale była już całkowita degeneracja i postępujący upadek.


Jesteśmy już po szczycie cywilizacyjnym niestety i wchodzimy w czasy chaosu. Nic nie da się z tym zrobić więc po prostu pozostaje żyć i robić swoje.


@PfefferWerfer: Panie, ale upadek Rzymu dotyczył tylko części cesarstwa. Jego wschodnia część zaczęła
  • Odpowiedz
Widoczny jest po prostu późny kapitalizm w gorsecie korporacyjnego zarządzania i prawa pisanego na zamówienie który nie potrafi przełamać swoich własnych ograniczeń.


@PfefferWerfer: I ten późny kapitalizm bardzo lubi się z propagandą taka jak ta antyLGBT wyprodukowana w Rosji. Większość wykopków kocha bycie niewolnikami kapitaluchow, a ich nienawisc jest przekierowywana na mniejszości. Machina idealna.
  • Odpowiedz
Panie, ale upadek Rzymu dotyczył tylko części cesarstwa. Jego wschodnia część zaczęła się rozwijać i rządziła regionem przez kolejne milenium.

A kto jest na wschód od USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@invit:

Wschodnie cesarstwo kontrolowało jedynie część tego co Zjednoczone cesarstwo. Analogicznie USA po stracie znaczenia będzie kontrolowało jedynie część tego
  • Odpowiedz
ten późny kapitalizm bardzo lubi się z propagandą taka jak ta antyLGBT wyprodukowana w Rosji.


Rosja szuka słabych punktów i je znajduje, to nie jest inherentna cecha kapitalizmu akurat a po prostu ludzka. Plemienne wojenki i odtrącanie osób spoza grupy są widoczne w każdej grupie dzieci na świecie.

To że kapitalizm w kontrze do antylgbt jest w stanie pchać jedynie więcej LGBT jest dowodem na jego słabą sprawność.

Większość
  • Odpowiedz