Wpis z mikrobloga

Ludzie się zgłaszają z zaburzeniami typu fobia społeczna po zaświadczenia o niezdolności do pracy i po rentę, no i fajnie, też bym chciał hajs za darmo, też bym się łapał pewnie z moim łbem, tylko że ja z moją fobią nie umiem się sam umówić do lekarza, a co dopiero iść i się ubiegać o jakieś zasiłki

Fajne te życie, takie ni w #!$%@? ni w oko, #!$%@?ć mnie
  • 31
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: widocznie nie musiałeś tego robić. jakbyś musiał to byś poszedł i załatwiał. Sam miałem fobię społeczną, ale musiałem pracować aby mieć hajs, plus uważałem że stać mnie na więcej niż bycie bezrobotnym, nie mogłem żyć z tym że jestem bezrobotny, przeszkadzało mi to.
Nie zapomnę swoich podejść aby złożyć CV, zalewał mnie zimny pot, parażliżujący stres i musiałem robić kilka podejść aby w ogóle wejść do środka i złożyć CV.
  • Odpowiedz
@r5678: a wiesz co to jest błąd przeżywalności?

Patrzysz tylko na tych, którzy się zmusili, a zapominasz o tych, którzy się jednak nie zmusili. Nie przyszło ci do głowy, że ci, których życie do czegoś zmuszało, kończyli z pętlą na szyi? Nie każdy ma siłę, żeby coś zmieniać.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: ale nie mówimy o budowaniu kariery czy nie wiadomo co. Chodzi o podstawę aby móc przeżyć. Załatawienie czegoś w urzędzie, u mechanika, w sklepie jak ci ktoś np źle resztę wyda, no cokolwiek z takich podstaw.

Rozumiem jakbyś napisał, że ktoś ci każę rzucić pracę, znaleźć lepszą, robić kursy aby zarabiać dobre pieniądze to wtedy zgoda bo to zupełnie inny temat, które nawet obiektywnie się nie opłaca i często ryzyko
  • Odpowiedz
@r5678:

Dobrze się z tym czujesz patrząc sobie w lustro?


Źle. Źle mi z tym. Źle mi z tym, że się urodziłem. Nienawidzę życia. Nienawidzę siebie. Nie chcę tego, nie prosiłem o to. Nie chciałem się urodzić. Nie wiem o co ci chodzi, próbujesz uprawiać jakąś psychologię wstydu czy co? Ma mi być głupio? Mam się poczuć poniżony? No czuję się. Nic nie jestem wart i nic nie znaczę. I co
  • Odpowiedz
@RobieZdrowaZupke: chwila #!$%@?? Że jest ktoś taki wśród nas, co pasożytuje na państwie udając jakieś fobie i robi jakie streemki i zapewne jeszcze zarabia na tym? Który to? Trzeba załatwić temat w takim razie zgodnie z prawem.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: Odbierasz to co pisze jako jakiś atak, czy próbę przekonywania cię do czegoś, po co te nerwy i nie poparte oskarżenia? przecież mój post wręcz ocieka empatią :D Nie jest tak, po prostu wymiana poglądów. Być może jakoś się utożsamisz z tym co napisałem, zobaczysz że wcale tak nie musi być, że masz problem z podstawowym funkcjonowaniem, bo np nie zakładasz że jakbyś coś robił to by się poprawiło i
  • Odpowiedz