Wpis z mikrobloga

Mirki był ktoś może na wycieczce w Australii i chciałby sie podzielić jakimiś wzkazowkami? Buduję sobie bazę informacji bo coś myślimy z różowa zeby sie tam wybrać.
Interesowałyby mnie następujące informacje:
- jak długi wyjazd?
- czy robiliście objazdowke czy np koczowaliscie po kilka dni w jednym miejscu i zmiana?
- jak z noclegami? namiot / camper / pokoj / hotel / mieszkanie / spanie w samochodzie?
- jak z dostępnością campingow? Czy sa raczej dość gęsto usiane czy raczej nie?
- czy wypożyczenie samochodu jest jakoś problematyczne czy raczej nic szczegolnego?
- czy polecacie jakąś wypożyczalnie?
- czy mieliście jakieś nieprzyjemności związane z lokalną fauną?
- jakie według was miejsca sa takie obowiązkowe do zobaczenia (chodzi o cala Australię, oczywiście wszystkiego na tak dużym kontynencie na raz zoabczyc się nie da ale jestem ciekaw waszych opinii)
- jakieś przydatne aplikacje / strony?
- jak to wygląda cenowo? - głównie chodzi mi o takie rzeczy codziennie - jedzenie, paliwo itp.
- jakieś porady / wskazówki i co tylko chcecie dodać :)

#podrozujzwykopem #australia #podroze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk: paliwo zależy gdzie i jakie, ale od około $1.7 do około $2.5 za litr (na pustyni drożej). Na reszte trochę mi się nie chce odpisywac xD Dla inspiracji jak chcesz to ci mogę podrzucić linka do mojego bloga w wiadomości prywatnej, trochę objechałem (i cześć opisałem).
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk zależy ile macie czasu i ile chcecie zobaczyć ale im dłużej tym lepiej. Wg mnie Australie najlepiej zwiedzać podróżując autem i kempingujac, gdzieś tam zawsze się jakiś znajdzie po drodze. Polecam wikicamp, mega apka, można sobie całą podróż ogarnąć.
Jak się nie pchasz w jakieś dzikie tereny to raczej byś musiał mieć dużego pecha żeby lokalna fauna zagroziła. Wypożyczenie auta nie powinno być problematyczne, ale tutaj się nie znam bo
  • Odpowiedz