Wpis z mikrobloga

W niedzielę nie możesz iść do sklepu kupić kurczaka, którego sam skasujesz na kasie samoobsługowej, bo to wyzysk pracowników, musisz iść do gastro gdzie kelnerka podejdzie spyta się co chcesz zjeść, powiesz jej, ona przekażę kucharzom, którzy zrobią ci kurczaka, po którym pracownicy na zmywaku pozmywają, a międzyczasie kelnerka przyniesie rachunek za to co u nich w gastro KUPIŁEŚ. Na tym polegają niedzielę wolne od handlu.

#przemyslenia #bekazprawakow #bekazlewactwa
Bananek2 - W niedzielę nie możesz iść do sklepu kupić kurczaka, którego sam skasujesz...

źródło: IMG_3827

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powinny być otwarte. Te które chcą. Dlaczego państow miałoby ustalać godziny otwarcia marketów?


@chciwykrasnolud: Dlaczego państwo miałoby ustalać jakiekolwiek warunki pracy np urlop minimalna ilość, macierzyńskie, płace minimalną, okresy wypowiedzenia, standardy traktowania pracowników?

Dokładnie te same przyczyny. Uważasz że to złe i pracodawca powinien mieć pełną dowolność?
  • Odpowiedz
warunki pracy np urlop minimalna ilość, macierzyńskie, płace minimalną, okresy wypowiedzenia, standardy traktowania pracowników?


@masz_fajne_donice: I zauważ że wszystkie te warunki dla osób pracujących w handlu są takie same jak dla wszystkich innych zatrudnionych. A zakaz pracy w niedziele dotyczy wyłącznie handlu...
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem produkt mrożony to produkt mrożony, a nie świeży.
Tylko że Ty nawet źle używać argumentu reductio ad absurdum. Bo musieli byśmy najpierw założyć tezę że czym częściej sklepy są zamknięte tym lepiej, bo ludzie mają więcej czasu na odpoczynek. Natomiast aktualny stan rzeczy jest taki że uważamy że jak jeden dzień w tygodniu bed zamknięte to nie wpłynie go znacząco na komfort życia społeczeństwa.
Co więcej nie jestem kompletnie ani
  • Odpowiedz
Natomiast aktualny stan rzeczy jest taki że uważamy że jak jeden dzień w tygodniu bed zamknięte to nie wpłynie go znacząco na komfort życia społeczeństwa.


@Anubis12: problem jest taki że wpływa. Nigdy tobie ani twojemu znajomemu nie brakło czegoś lub coś nie zepsuło się akurat w niedzielę?

Bo musieli byśmy najpierw założyć tezę że czym częściej sklepy są zamknięte tym
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem

@Anubis12: problem jest taki że wpływa. Nigdy tobie ani twojemu znajomemu nie brakło czegoś lub coś nie zepsuło się akurat w niedzielę?


Oczywiscie że tak i udałem się do pobliskiej żabki/stacji benzynowej. O dziwo dalej jest duża ilość
  • Odpowiedz
Oczywiscie że tak i udałem się do pobliskiej żabki/stacji benzynowej.


@Anubis12: kupisz w zabxe/stacji benzynowej rurę pcv gdy akurat ci pęknie i będziesz musiał zakręcić zawór główny wody by nie zalać domu?

O dziwo dalej jest duża ilość otwartych
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem

@Anubis12: nie. Wystarczy po prostu nie zakazywać prawnie otwierać niektórych biznesów jak mówiłem wcześniej. Wtedy albo by ludzie nie otwierali sklepów i innych usług w niedzielę bo by mnie chcieli, albo by wtedy podnosili marzę.


Którzy ludzie? Wiekszosc sklepów to teraz wielkie sieci jednej spółki. Jeżeli nie będzie zakazu zamknięcia to po co mieli by to robić? Lodówki i tak muszą chłodzić, więc koszta ponoszą i otwarcie takiego
  • Odpowiedz
@Anubis12: czyli wszyscy inni pracujący w niedzielę (w tym ja) są niewolnikami? Dlaczego zamiast odpowiedzieć na wszystkie te pytania które zadałem zaczynasz odnosić się do emocji i wyjeżdżać z niewolnictwem? Dlaczego tylko ludzie w handlu mają mieć lepiej?
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem zadałeś wyłącznie jedno pytanie odnośnie rury PCV. Serio czekasz na odpowiedź? Będzie zapotrzebowanie to zaczną to sprzedawać na stacjach benzynowych. Najwyraźniej Twój argument rzadko ma miejsce w realnym świecie i ludzie jednak nie muszą w niedzielę walczyć o rurę PCV, a pewnie tacy przewidujący jak Ty gdzieś trzymają zapas.

W jakiej branży pracujesz? Masz dobry dodatek za to że wykonujesz pracę w niedzielę? Ciężko ocenić czy jesteś niewolnikiem czy może
  • Odpowiedz
zadałeś wyłącznie jedno pytanie odnośnie rury PCV.


@Anubis12: rozumiem. Inna awaria gdzie zepsuje się duperel a która zepsuje życie to jest coś zbyt trudnego do wyobrażenia? Jak nie rura pcf to bezpiecznik od junkersa chociażby. Mam ci wymienić każdą możliwą mała awarię która uprzykrzy życie bo nie masz wyobraźni?

W jakiej branży
  • Odpowiedz
Twój argumentowania reductio ad absurdum.


@Anubis12: nie jest :) bo przyjmujesz że tylko osoby pracujące w niedzielę są niewolnikami i tylko jak oni będą pracować w niedzielę to należy wywalić kodeks pracy, a nie postulujesz by wszyscy mieli wolne w niedzielę. Na, nawet argumentowałeś przeciwko temu gdy o to oparłem swoje argumenty. To co robisz to cherry picking i granie na emocjach :)
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem

@Anubis12: rozumiem. Inna awaria gdzie zepsuje się duperel a która zepsuje życie to jest coś zbyt trudnego do wyobrażenia? Jak nie rura pcf to bezpiecznik od junkersa chociażby. Mam ci wymienić każdą możliwą mała awarię która uprzykrzy życie bo nie masz wyobraźni?


Każdą awarię, która wymienisz będę mógł tak samo zripostować, więc nie ma to raczej sensu. Po to powstały specjalne służby jak pogotowie wodociągowe, energetyczne itd. Aby pomóc Ci rozwiązać usterki, które nie mogą czekać
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem nie ma sensu żebyśmy dalej prowadzili te dyskusje bo mam wrażenie że troszeczkę kręcimy się w koło i zaczynasz gubić kontekst całości.
Uznajmy że każdy ma swoje racje i tyle ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz