Wpis z mikrobloga

Gdy #bartosiak jesienią 2021 robił kilkugodzinną debatę i przewidział wojnę to większość wykopowiczów którzy go teraz krytykują była ekspertami od Daniela Magicala. A te #!$%@? z polskich uczelni, okolice piątej setki w rankingach na świecie w najlepszym przypadku, nic nie osiągnęli. Ich miałkie gówno naukowe pisane pod dotacje z Ministerstwa Edukacji czyta 5 tych samych osób na krzyż, wzajemnie sobie to recenzują i nic z tego nie wynika.

Ból dupy o Bartosiaka jest z tego powodu, że mówi prawdę o geopolityce. A nie przekaz z CNN gdzie wojenka to parę migawek jak amerykański żołnierz szczela do pastuchów więc cieszmy się :) Bo amerykanie przyślą kontyngent jak do Wietnamu aby razie czego ich chłopcy(kwiat narodu) ginęli za jakieś odpady genetyczne które rozpowiadają, że planują uciec na zachód przy najbliższej okazji xD
  • 28
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino:

To się zgadza.
Mimo całej historii nadal uważam B. za chyba najciekawszego i najlepszego popularyzatora geopolityki w Polsce, o bardzo trzeźwym punkcie widzenia na tę dziedzinę.
Natomiast mam do B. żal (autentycznie żal, a nie wyśmiewanie czy święte oburzenie) że sam się (i pośrednio-nas, odbiorców) w taką paskudną sytuację wpakował, tego można było uniknąć.
  • Odpowiedz
@bialy100k jak można było tego uniknąć?
Skąd wiesz od kogo jest przyzwolenie na takie akcje?
Bo tu ewidentnie elyta intelektualna jest chroniona, zachowuje się jakby prawo jej nie obowiązywało, podchodzą do całego procesu jak leserzy
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: wystarczyło nie robić plagiatu? Też lubiłem Bartosiaka ale to nie jest żaden spisek tylko oszustwo którego Bartosisk się dopuścił. Ma duży wkład w debatę w Polsce ale nie w naukę, więc nie powinien być doktorem
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: ale o Ci chodzi? Wysłuchałem setek godzin Bartosiaka, nie jestem jego przeciwnikiem. Zawsze się zastanawiałem za co on dostał ten doktorat ale tego nie sprawdzałem. Jak widać ktoś w końcu sprawdził. Nawet sam Bartosiak w swoich filmach odnosi się do samego dochodzenia czy mówi o tym, że przecież ludzie kupują jego książki. Ale w nauce nie o to chodzi. Jaka konkretnie jest jego kontrybucja, która jest kluczowa żeby dostać
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: to powiedz co wniósł do nauki skoro uważasz że należy mu się doktorat. Takich rzeczy nie rozstrzyga sąd. Książka bez przypisów to plagiat, książka z odpowiednimi przypisami może być legalna ale wcale nie musi spełniać warunków doktoratu
  • Odpowiedz
@CosyGrave: mysle ze czesc osób sie irytuje bo dla nich Bartosiak to ktos komu chce sie cos w tym kraju zrobic, cos poprawic, a gnoja go ludzie odpowiedzialni za ta #!$%@?.
  • Odpowiedz