Wpis z mikrobloga

"Nadchodzi noc i zaczyna się moja warta. Zakończy ją tylko śmierć. Nie wezmę sobie żony, nie będę miał ziemi, ojca ani dzieci. Nie założę korony i zapomnę o zaszczytach. Będę żył i umrę na posterunku. Jestem mieczem w ciemności. Jestem strażnikiem na murach. Jestem ogniem, który odpędza zimno, światłem, które przynosi świt, rogiem, który budzi śpiących, tarczą, która osłania krainę człowieka. Moje życie i mój honor należą teraz do Nocnej Straży na tę noc i na wszystkie pozostałe."

#przegryw
akaisterne - "Nadchodzi noc i zaczyna się moja warta. Zakończy ją tylko śmierć. Nie w...

źródło: OIG4

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@akaisterne: zajebisty jest got, muszę kiedyś przeczytać albo przesłuchać audiobook jak mi trochę mózg odgnije

podobno książka jeszcze bardziej zniuansowana i taki Johni np to nie jest typowy główny dobry bohater wojownik
  • Odpowiedz
  • 1
@Mirkwood, @sys123412345: Czytam wlasnie pierwszy tom (66% przeczytane) i jest wszystko praktycznie 1:1 odwzorowane. Jedyna rzecza, na jaka zwrocilem uwage jest wiek postaci - w serialu Sansa byla zdecydowanie starsza - oceniam ja na 15-16 lat, a w ksiazce ma 10. Tak samo Jon w ksiazce ma 14 lat, a w serialu wyglada na jakies 20. Podobno im dalej w las tym wiecej zmian, a od 5 sezonu to juz
  • Odpowiedz
@sys123412345 tam kazda postać jest z krwi i kości, nie ma bohatera który jest takim typowym niepokonanym bohaterem z filmów czy z książki.

@akaisterne to zakończenie jest tak #!$%@? że na pewno Martin go nie wymyślił xd
  • Odpowiedz
  • 0
A jakiś mirek co się orientuje mógłby powiedzieć czy got to jest tylko jedna seria czy są jeszcze poboczne z tego samego uniwersum ()
  • Odpowiedz
  • 0
@Oj_tak: Ksiazki to jedna seria. Oprocz tego jest serial o tym samym tytule i prequel Rod Smoka, ale nic o nim nie wiem, bo zakonczenie serialu bylo takie slabe, ze odechcialo mi sie ogladac. Do tego klasycznie nawpychali murzynow.
  • Odpowiedz
@akaisterne ród smoka bardzo spoko, trochę głupoty jest ale łatwo to przełknąć. Dzieje się na pewno w innym tempie niż got więc trzeba mieć tego świadomość. A no i material źródłowy od początku do końca napisany wcześniej więc drugi sezon który zaraz wychodzi też pewnie będzie dobry
  • Odpowiedz