Wpis z mikrobloga

@Knamga: Będziesz to mył co chwilę bo zawsze tam będzie stała śmierdząca woda i będą po szafkach szły zacieki a i tak zerdzewieje i zagrzybi ci się to wcześniej niż myślisz

Jak masz w domu zmywarkę za 3 koła to naczynia wtedy brudne wrzucasz do zmywarki i ze zmywarki wyciągasz suche, a to co sporadycznie myjesz ręcznie wycierasz na bieżąco albo kupujesz sobie mały ociekacz do postawienia w komorze zlewu
  • Odpowiedz
@Knamga: zmywarka jest dobra do zastawy stołowej, ale jak przychodzi do umycia dużego gara albo patelni, to jednak czasem szybciej i sprawniej jest ją umyć ręcznie, a wtedy elegancko można na taki ociekacz ją odstawić.

Minusy: trzeba mieć miejsce w kuchni i pogodzić się z utratą szafki 60-80 cm. To nie jest rozwiązanie do małych kuchni aneksowych w mieszkaniach. W takim przypadku bym sobie odpuścił.

będzie stała śmierdząca woda i będą
  • Odpowiedz
@Knamga: wg mnie nie. Ja myję na krótkim programie półgodzinnym a i tak wyciągam suche, tyle że odczekuję z pół godziny aż odparują. Tyle, że mam zmywarkę podłączoną do ciepłej, więc płukanie jest na gorąco.
  • Odpowiedz
  • 2
@Smarek37: u mnie chyba nie ma sensu podłączać do ciepłej bo trzeba tyle wody spuścić że hej (długa droga od klatki schodowej do kuchni)
  • Odpowiedz
@Knamga: no mi się to dobrze kalkuluje, bo naczynia dobrze umyte na najkrótszej.opcji, więc mniej prądu minus grzanie, więc prawie zero prądu, woda grzana gazem, który nadal jest dużo tańszy niż prąd.
  • Odpowiedz
@Knamga bierz i się nie zastanawiaj, w 3 kuchni już mam i w kolejnej też będzie. Ewentualnie 2 zmywarki ale tam wszystkiego niemyjesz. Mam z Ikea po 3 latach jak nowy
  • Odpowiedz