Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o podłogę i na pierwszy rzut oka odpiął się jedynie dysk ssd oraz ułamała się klapa zabezpieczającą podzespoły. Po podłączeniu działa bateria wentylatory klawiatura ale nie działa monitor. Myślicie, że coś się odpięło (załączam zdjęcie bo ja to się średnio znam gdzie tutaj mogłoby być podłączenie monitora) czy po prostu je**ło coś w monitorze?

#kiciochpyta #laptopy #komputery #informatyka
Coffeepls - Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o pod...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Coffeepls zostaw taka wariatke, ktora nad soba nie panuje. Mowie Ci to całkiem serio zanim nie bedzie do tego potrzeba rozwodu. Takie toksyczne świnie muszą dostac nauczkę.
  • Odpowiedz
Chłop napisał, że różowa rzuciła lapkiem bo wiedział, że to będzie trigger na głupie wykopki które zaspamują wpis, ten wleci w gorące i będzie więcej odpowiedzi na temat naprawy laptopa xD
  • Odpowiedz
@marciin88 @o__0 grubo. Pamiętam jak kiedyś różowa po/w czasie kłótni rzuciła długopis na biurko, który odbił się od krawędzi blatu i poleciał w laptopa który leżał kawałek dalej i trafił w róg matrycy. Wtedy myślałem, że jest grubo, ale ten wpis wszystko przebił xD
  • Odpowiedz
@Coffeepls: LOL, to brzmi jak post ofiary przemocy domowej która dzwoni do jakiegoś "pizza hut" choć to w rzeczywistości telefon zaufania :D

Sprawdź czy RAM jest podłączony poprawnie (wentylatory klawiatura się uruchomią ale.sysyem nie)

Podłącz potem zewnętrzny monitor by sprawdzić czy wszystko inne działa. Jak nie zadziała zewnętrzny to problem z płytą główną prawdopodobnie. Ważne by zobaczyć czy cokolwiek się laduje.

A potem niestety jeżeli działa zewnętrzny to byś musiał rozkręcać
  • Odpowiedz
wypnij baterię, popraw kość od ramu, podłącz zasilacz i daj mu z 2min, wentylatory powinny trochę szybko pochodzić i zrobi się reset, jak zacznie reagować caps to podłącz hdmi. Jeśli dioda reaguje to generalnie płyta wstaje ale przy takim strzale mógł się nawet wysunąć kabel pod LCD. Trzymajmy kciuki że nie dostał laminat, samemu ciężko znaleźć bez sprzętu. Możesz też wypiąć przy okazji oba dyski, niech spróbuje wstać czysta płyta
  • Odpowiedz
@Coffeepls: mój brat popełnił ten błąd i został z taką kobietą (byłem przy tym jak rzuciła laptopem). Dziś jedynie córa ich trzyma.

Masz czerwoną lampkę, jak nie macie dzieciaków to wiej... chyba że Ty też w nią rzucasz, no to się dobralicie;p ale jak jesteś programistą i próbujesz rozwiązywać za nią problemy... to ratuj się.
  • Odpowiedz