Wpis z mikrobloga

Hej. Potrzebuje założyć czujniki temperatury w Smart home. Wymagania:
-odczyt co jakieś 30 minut
-alarm lub mail w razie przekroczenia granicznych temperatur
-archiwum wyników albo chociaż możliwość wyeksportowania danych np. z ostatniego półrocza.

Co polecacie? Która bramka? Który system?
#tuya #xiaomi #homeassistant #aqara #smarthome
  • 14
  • Odpowiedz
@kamilg16: no ale masz już homeass czy nie? bo jak masz, to cokolwiek co lubisz i już w nim masz zintegrowane (espeasy, esphome, tasmota), najrpostszy firmware z templatką "thermometer" z DS18b20 1wire, i gotowe.
Chcesz kupić gotowe urządzenie, czy możesz to złożyć sam? Chcesz flashować firmware, czy chcesz kupić gotowe rozwiązanie?

Jak nic nie masz, a masz choć trochę zdolnośći, to choćby suppla polska, darmowe konto supla.org, i pomiar -
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque moja wiedza kończy się na etapie kliknij połącz i działa. Eksport po 1 kliknięciu.

Mam w domu bramkę Aqara i jakie proste automatyzacje tylko tobie w aplikacji. Nic więcej.
  • Odpowiedz
@kamilg16: Nie wiem, czy znajdziesz rozwiązanie out of the box - może któryś gotowiec pokroju fibaro, grenton, ale nie miałem tego w rękach.

Opcja po względnej taniości, za to dająca sporo satysfakcji i frajdy:
- HomeAssistant
- komplet termometrów od Xiaomi: LYWSD03MMC (gratis: pomiar wilgotności), sztuk tyle, ile chcesz
- bramka bluetooth proxy oparta o ESP32 - jedna per kondygnacja
  • Odpowiedz
  • 0
@zolwik89 ale nie ma opcji eksportu tego gdzieś indziej. Potrzebuje trzymać te wyniki przez 5 lat.

Albo w aplikacji podglad historii albo eksport co miesiąc. Chyba że masz gdzieś tam taką opcje?
  • Odpowiedz
@kamilg16: w aplikacji pół roku jest historii. Powiadomienia to samemu się ustawia jako sceny:
Jeśli czujnik 1 ma wyższa/nizsza temperature/wilgotność to... I tu możesz wybrać powiadomienie, uruchomienie jakiegoś urządzenia, wyzwolenie innej sceny itp.
Jest też opcje porownania, czyli jeśli wskazanie czujnik 1 różni się od czujnik 2 o wybraną wartość (minimum 1 stopień) to ...
  • Odpowiedz
  • 0
@Patryk4 super. Dziękuję co za pomoc! A jeszcze jaką masz bramkę do tej aplikacji i czujniki?
Czy można różne bramki do tego podłączyć czy tylko 1 firma?
  • Odpowiedz