Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wykop, mam do was sprawę. Pracuję nad takim małym projektem i chciałbym was poprosić o podanie w komentarzach realnych i konkretnych problemów, jakie chcielibyście rozwiązać w tym państwie z kartonu. Chodzi mi propozycje podobne do zlikwidowania pasożytowania na wynajmujących mieszkania (czyli umożliwienie błyskawicznej eksmisji w przypadku niepłacenia rachunków) czy ewentualne poprawki w kodeksach (teoretyczne, bez konkretnych zapisów, chyba, że komuś się chce :P), które uważacie za usprawniające/polepszające jakkolwiek jakość waszego życia. Nie proszę o propozycje typu 374628 zł socjalu dla każdego, ale takie, które przysłużą się bardziej nam jako społeczeństwu.
W miarę możliwości, darujcie sobie wojenki czy wyzwiska, nawet jeśli się z czymś nie zgadzacie. Zapomnijcie na chwilę o podziałach i przeciwnikach waszego światopoglądu. Raczej mile widziane rzeczowe kontrargumenty pod innymi propozycjami. Potraktujcie to jako coś podobnego do debaty społecznej, wyobraźcie sobie, że macie realne możliwości zmiany czy wpływu i możecie dowolnie kształtować prawo.
Wybaczcie nadużycie tagów, ale no jednak zależy mi trochę na rozgłosie samej sprawy, a nie mnie jako użytkownika, wobec czego korzystam z anonimowych.

#wybory #polityka #polska #neuropa #4konserwy #lewica #prawica #prawo #sejm #europarlament



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 1000zł podatku od psa w bloku miesięcznie,
punkty społeczne jak w chinach, eliminacja darmozjadów i nieproduktywnych,
badania psychiatryczne dla kandydatów na posłów i urzędy państwowe,
promocja eutanazji wsród nieproduktywnych emerytów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

- likwidacja zusu w jednoosobowej sp zoo (ludzie muszą kombinować z fikcyjnym wspólnikiem)
- przywrócenie starej składki zdrowotnej w jpg
- przywrócenie niedziel handlowych (z bonusem dla pracowników)
- budowanie akademików
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Media:
1. Media publiczne, które stanowią tubę propagandową niezależnie od tego kto jest u władzy
2. Niekontrolowane treści manipulacyjne mające na celu skłócenie społeczeństwa (telewizja powinna przekazywać rzetelne informacje, a nie mówić na kogo masz głosować) - krytyka powinna być niezaleznie od partii, która jest u władzy
3. Wybory reprezentanta na konkursy np. piosenki do Eurowizji powinny być w 100% wybierane
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @pogromca_kucy @dzkeson dzięki wielkie za propozycje, na pewno są warte uwagi. Jeśli chcecie jeszcze odrobinę pomóc, to popytajcie znajomych w realu czy na wykopie w tym temacie. Liczyłem na większy odbiór, ale tak czy siak, dostałem od was sporo infomacji. Jeszcze raz dzięki :)
@Idaho59 troszeczkę odklejone, ale rozumiem sam sens i cel. Wezmę to pod uwagę w inny sposób. Dzięki również ;)

  • Odpowiedz