Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim, mam do was pytanie dot. kupowania lotów od ryanair, nigdy nie leciałem samolotem, a chciałbym gdzieś zabrać rodzinkę, (Ja, Żona i 2 letni Syn) więc dla komfortu chcielibyśmy mieć miejsca obok siebie, nie do końca rozumiem rezerwację miejsca w samolocie lotu w różnych taryfach. Teoretycznie w basic nie ma rezerwacji, ale jak przechodzę dalej to miejsca się jednak wybiera. Czy działa to mimo wszystko tak, że po zarezerwowaniu i wykupieniu biletów na lot, ktoś i tak będzie mógł usiąść na tych miejscach bo to taryfa basic?

#ryanair #loty #tanieloty #wakacje #taniepodrozowanie
JaroKacz - Cześć Wszystkim, mam do was pytanie dot. kupowania lotów od ryanair, nigdy...

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@JaroKacz: W taryfie Basic również jest rezerwacja miejsc - wysokości opłaty zależy od wybranego miejsca. W pozostałych taryfach jest już ona wliczona w cenę pakietu usług dodatkowych (tutaj 97,80zł w taryfie Regular) jednak wybór miejsc jest ograniczony.
  • Odpowiedz
  • 1
@Zjadacz_Kabanosow: powiedzmy są rzędy podpisane w cenie więc przy takim wyborze jest to 0zł, 0zł i 35zł bo dziecko musi obok rodzica, wtedy zaznaczam tak jak mam na screenie (akurat 3x35zł) i mam te miejsca zarezerwowane czy na jakimś późniejszym etapie się to odbywa? Oczywiście zarezerwowane po przejściu wszystkich kolejnych procedur aż do finalizacji zamówienia.
  • Odpowiedz
@JaroKacz w regular możesz sobie wybrać gdzie siedzisz (wybrane rzędy - jasno niebieskie) i jest to w cenie. A w basic za te jasno niebieskie też musisz dopłacić. Jak zapłacisz to już nikt ci ich nie zabierze, chyba że w jakiś sytuacjach specjalnych, ale to dotyczy każdego i zawsze bez względu na bilet i zdarza się rzadko.
  • Odpowiedz
@JaroKacz: w opcji REGULAR masz wybór miejsca w cenie, w BASIC możesz wybrać ale musisz zapłacić, teraz pytanie czy nie lepiej wziąć REGULAR i mieć dodatkowe bagaże 10kg. Jak zaznaczysz i opłacisz miejsca tak jak wybrałeś to nikt ci ich nie weźmie, są już twoje. Jak byś kliknął dalej bez wybierania miejsc to dostaniesz losowe miejsca ale nic nie zapłacisz.
Pamiętaj odprawić się online przed lotem, na lotnisku zapłacisz za
  • Odpowiedz
@JaroKacz: Na drugim obrazku masz cennik wyboru miejsca dla poszczególnych stref w samolocie?
kiedyś tak to funkcjonowało, że mogłem dopłacić za konkretne miejsce, lub było mi wyznaczane któreś z niezarezerwowanych gdy robiłem odprawę przed odlotem.
  • Odpowiedz
@JaroKacz moment a w Rayan nie ma tak że dziecko do N lat musi być koło rodzica (jednego). Drugi rodzic już randomowo, choć zwykle stewardesa pyta się czy ktoś się nie zamieni miejscami...
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski: nie, na razie się tylko orientuję, będę coś szukał po weekendzie bo wtedy będę znał terminy które mogę ogarnąć na krótką wycieczkę, tu bardziej chodzi o to, że sam bilet od osoby to 220zł w jedną stronę +35zł za miejsce w taryfie podstawowej/basic i zakładam że te 35zł to rezerwacja miejsca
  • Odpowiedz