Wpis z mikrobloga

Jako że zaczyna sie #euro2024 to postanowiłem w tym roku pobawić się w #bukmacherka

Zainstalowałem apkę #sts i przeglądam sobie ale troche to dla laika nie jasne.

Przyjmijmy że będzie mecz polska - holandia. Mogę obstawić zarówno remis, wygraną jak i przegraną polski i wtedy mam 3 różne zakłady z czego na pewno jeden wygra? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#hazard #kryptowaluty
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@karaszer0: Mógłbyś wytłumaczyć szerzej?

Np. widzę mecz Niemcy - Szkocja.

Obstawię wygraną Niemiec - płacę 10zł, mogę wygrać 9,50 czyli mam 19,50 jak wygrają niemcy tak?
Obstawię wygraną Szkocji - płacę 10zł, mogę wygrać 60zł, czyli mam 70zł jak wygra szkocja?

Jak będzie remis - tracę wszystko
Jak wygra szkocja, mam 70zł, jak wygrają niemcy, mam 19,50 czyli tracę tylko 50groszy na tej zabawie? Bo włożyłem 20zł w dwa kupony po
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Widzę że patrzysz na zakład bez remisu...
Kursy Niemcy 1.08, Szkocja 6.90.

W takim przypadku jak jest remis, to zwracana jest stawka. Ale zapominasz o podatku... 12% od stawki płatne od razu, i to nie bierze udziału w grze.

czyli 10zł*0.88 = 8.8zł. 8.8zł to twoja realna stawka. I w przypadku wygranej Niemiec dostaniesz 8.8*1.08=9.5zł. Czyli będziesz stratny 0.5zł nawet jeśli wygrają Niemcy.
  • Odpowiedz
Krótko mówiąc, na pewno nie opłaca się w ten sposób grać, nie oszukasz bukmachera. Kursy ustawiane są pod prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia, a potem jeszcze dochodzi marża i podatek. Będziesz stratny.

Dobrym przykładem są rzuty monetą (np. te na początku meczów piłkarskich aby zdecydować kto zaczyna). Jaki powinien być uczciwy kurs? 2.0. 50% szansy na orzeł czy reszkę. Jak obstawiłbyś to samo na obie opcje, wysze∂łbyś na 0. No ale wtedy bukmacher
  • Odpowiedz
  • 0
@bylemtukiedys12: ale #!$%@? XD Obstawiam na wygraną niemiec 10zł, a jak wygrają to nic nie wygrywam a nawet jestem w plecy???? To po co w ogóle sie w to bawić

A miałem dziś konto zakładać po robocie
  • Odpowiedz
@LZBNZ: No tak niskich kursów nie ma zupełnie sensu grać, ze względu na ten podatek. Jeśli kurs jest mniejszy niż 1.12, to po podatku będziesz na minus nawet jak wygrasz. To co ci STS pisze że możesz wygrać to już wlicza twoją stawkę.

Takie kursy jedynie na kuponach gdzie masz kilka wydarzeń. Wtedy kursy się mnożą. Obstawisz coś z kursem 1.1 i kursem 2.0 na jednym kuponie, to będziesz miał kurs
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Na prostym przykladzie - jesli jest zdarzenie, gdzie druzyna A jak i druzyna B maja oszacowane 50% szans na zwyciestwo to kurs przy marzy 0% byłby 2.0 na druzyne A jak i na druzyne B. Wiec gdybys postawil 10zl na ta i na ta druzyne to niezaleznie od wyniku wychodzisz na zero.
W momencie kiedy dodamy marze przykladowo 5% to wtedy kurs na jedna i na druga druzyne bedzie wynosic
  • Odpowiedz