Wpis z mikrobloga

Robię zadaszenie tarasu z poliwęglanu (litego) i każdy producent zaleca zastosowanie aluminiowego profilu F na przodzie płyty (załączam rysunek). Wydaje mi się, że przy małych deszczach będzie woda będzie się tam zbierała i nie będzie swobodnie spływać przez ten profil (czerwony punkt na rysunku). Niby można te miejsce silikonem zabezpieczyć, ale i tak mi się wydaje, że po czasie jak silikon puści to będzie gdzieś podciekać.

Ma ktoś jakiś inny pomysł jak to wykończyć? Docelowo będzie rynna, więc przydałoby się, żeby woda ładnie do niej spływała.

#poliweglan #taras #ogrod #budujzwykopem
Pwado - Robię zadaszenie tarasu z poliwęglanu (litego) i każdy producent zaleca zasto...

źródło: Screenshot 2024-06-11 at 21.09.51

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Pwado: i właśnie po to Ci jest potrzebna ta listwa bo to jest okapnik dzięki któremu woda nie będzie się cofać pod daszek, przeleć silikonem jak zalecają i będzie wszystko git nawet i bez silikonu tylko ta listwa jest ważna. Tzw. efka ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@SuperZenek: jeżeli chodzi o okapnik to się zgodzę, ale bez silikonu to sporo wody będzie wlewało się do środka profilu i pewnie wyciekało gdzieś z boku. Tam nie ma żadnej uszczelki.
  • Odpowiedz
@Pwado: bardziej bym powiedział że te otwory są po to by przytwierdzić listwę by się nie wysunęła ale jak znałeś odpowiedź na swoje pytanie to mnie cieszy:)
  • Odpowiedz