Wpis z mikrobloga

#gielda To co obecnie wyróżnia sektor surowcowy to przede wszystkim niskie ceny w stosunku do reszty:
https://ingoldwetrust.report/chart-spx-gsci-ratio/?lang=en

Sektor srebra i złota podlega manipulacji, niektórzy to wiedzą. Wszystko dzięki kontraktom bez pokrycia w fizycznym towarze. Cyk, dodrukujemy sobie ileś srebra i będziemy tym handlować. Jeżeli cena wzrośnie- dodrukujemy więcej.
Dzięki czemu Kowalski w strachu przed inflacją, zamiast lokować pieniądze w metale które odwzorują inflację, będzie inwestował w beton i działki, dzięki czemu Europa, USA, Kanada i inne rozwinięte kraje będą miały niską dzietność. Młodych nie będzie stać na "swoje". Nie będą żyli na poważnie bo wmówi im się, że będziesz poważny dopiero kiedy będziesz miał "swoje". Inaczej jesteś niepełny. To tak jak z tym gatunkiem ptaka, gdzie samce nie szukają partnerki w momencie kiedy nie mają swojego terytorium (Samolubny Gen, Richard Dawkins).

Teraz to nawet się ich nie da zakuć w kajdany kredytu bo bez 2 czy też 0%, bo zwyczajnie bank nie da normalnym ludziom.
Wysokie stopy = niskie ceny betonu.
Niskie stopy = wyższe ceny betonu.
Obecnie = wysokie stopy, rekordowo wysokie ceny betonu.

I o to chodzi. Dzięki takiej sytuacji będzie można ściągać więcej murzynów i brązowych przestępców z krajów które ich wydalają i chcą pozbyć (uogólnienie- wiem).
Globaliści się cieszą w tym momencie. Jest git. Jest to sprawa głębsza niż doktryna Wolfowitza, bo w tym momencie USA także jest terytorium skazanym na porażkę.

Wracając do meritum. Mam nadzieję, że tym razem kraje BRICS i ogólna deglobalizacja pozwolą na pokonanie manipulacji.
Rynek srebra i złota jest przybity do tego poziomu, że rekordowa różnica pomiędzy rynkiem SPOT, a górnikami nie powoduje wystrzału cenowego. Sentyment jest taki- zawsze spadało i zawsze spadać będzie. Jedynie odbicia pod nie działającą analizę techniczną się dzieją.

Tak więc teraz jesteśmy na potężnym oporze na ETFie SIL. Odbiliśmy się od niego bo nic nie przychodzi łatwo. Masz puścić swoje akcje. Zarobiłeś 70% na First Majestic? Masz puścić w strachu przed uszczupleniem portfela.

Jeżeli nie wydarzy się szeroka korekta na rynku, to powinien być to czas górników.

Niektórzy twierdzą, że niska cena wynika z ogólnego rozrzedzania akcji. Tak daleko nie zabrnąłem bo nigdy nie płaciłem za tego typu informacje.

Jeżeli jednak śmiecie z półprzewodników mogą rosnąć jak na drożdżach, to dlaczego nie miałyby rosnąć śmiecie srebrne. Nie polecam inwestycji w śmiecie baj de łej.

Oczywiście mogę się pomylić jak za każdym poprzednim razem. Kiedy człowiek jest przez ten sektor kopany zbyt wiele razy, wyrabia odruch Pawłowa.

Chcesz kupić coś taniego? Zapomnij o Nvidii albo dywersyfikacji pomiędzy takie same kopie (tylko z mniejszym market cap).
Równie dobrze jutro mogą ogłosić, że wyniki Nvidii to były malwersacje których nie da się kontynuować.

Bycie kontrarianinem popłaca ale w dłuższym terminie. Nvidia popłaca od razu. Tylko gdzie leży haczyk?

---------
Piwko rozbudza we mnie poczucie pisania.
tom-ek12333 - #gielda To co obecnie wyróżnia sektor surowcowy to przede wszystkim nis...

źródło: obraz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@rosen: Raczej wolałbym nie opisywać się jako Ape. Małpy są stadne i liczą na stado . Teraz polegam już na własnym osądzie i tym co czytam.
Może tym razem będzie inaczej bez wkręcania sobie różnych teorii. Może tym razem będzie to rzeczywistość.
Jeżeli nie będzie krachu, to tanie sektory powinny zacząć gonić MAG7.
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że tym razem kraje BRICS i ogólna deglobalizacja pozwolą na pokonanie manipulacji.


@tom-ek12333: Srogie piguły. Oto na bialym koniu wjeżdzajacy BRICS zakończy manipulacje i nastanie zlota era rozliczeń metali w rupiach, rublach, peso, owcach, leniwcach, przetworach owocowych i innym szajsie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wydmuszka: Wielu tak robiło ale lata mijały, a nic się nie działo.
Żeby było śmieszniej, Polska dokonuje zakupów złota. Jednak tylko 1/3 posiada fizycznie w skarbcu.
Kto zagwarantuje, że te 2/3 tam rzeczywiście są za granicą :P.
Połowa tego, co znajduje się za granicą to oficjalnie "kontrakty terminowe". Czyli tego złota nie ma. To tylko instrument śledzący jego cenę.
tom-ek12333 - @Wydmuszka: Wielu tak robiło ale lata mijały, a nic się nie działo.
Żeb...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz