Wpis z mikrobloga

Cześć lecę do #turcja. Wszędzie piszą, żeby płacić w lirach, a nie w euro.

Więc pytanie do osób które były:

Lepiej płacić kartą czy gotówką? Jeżeli gotówką to wymienić w kantorze na lotnisku, czy gdzieś w mieście? Kursy bardzo się różnią?

Jeżeli lepiej kartą to czy lepiej Revolutem (przy pomocy telefonu) czy kartą kredytową PEKAO moto biznes? W banku mi powiedzieli, że mają bardzo korzystny przelicznik, bo sami nic nie doliczają, tylko jest niby po kursie 1:1

#pekao #bank #waluty #turcja #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
albertmilosz - Cześć lecę do #turcja. Wszędzie piszą, żeby płacić w lirach, a nie w e...

źródło: Stambu%C5%82-1

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@albertmilosz Stambul/Antalya, wszędzie gdzie się dało płaciłem karta, a tam gdzie się nie dało to wypłacałem wcześniej liry z bankomatów (Ziraat czy jakoś tak).
Karty - Revolut i Curve.

Moi rodzice teraz są pod Bodrum i stosują ten sam schemat.
  • Odpowiedz
@albertmilosz Jakaś część wypłaciłem w bankomacie revolutem, płaciłem tam gdzie można kartą a gdzie chcieli gotówkę to wybierałem liry. Pamiętaj tam gdzie nie masz napisanych cen masz się targować bo zawsze krzyczą cenę kosmos.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej: Super, dzięki. Chcę jeszcze skorzystać z internetu od airalo i wykupić pakiet 20GB - wyjdzie jakieś 93zł. Sądzisz, że można znaleźć coś taniej jeśli chodzi o neta na tydzień?
  • Odpowiedz
  • 0
Pamiętaj tam gdzie nie masz napisanych cen masz się targować bo zawsze krzyczą cenę kosmos


@dzieju41: Jestem przygotowany, że będą chcieli wycisnąć ze mnie co się da :D

Niestety nie mam pojęcia jak przeliczać tam dane towary. Jakbym chciał kupić sobie na przykład koszulkę na bazarku to traktować to jakby się było w Polsce, czyli powiedzmy koszulka kosztuje 35zł czyli koło 240lirów? Czy tam jest o wiele taniej na takich targowiskach?
  • Odpowiedz
@albertmilosz Jest taniej ale musisz mieć zmysł jak rozpoznać podróbkę od oryginału. Co innego w galerii handlowej masz oryginalne produkty i też w niższych niż u nas cenach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej: Znalazłem Twój wpis na temat Airalo. Zakupiłem pakiet 20GB i zainstalowałem kartę esim. Na wszelki wypadek domyślna simka zostaje w domu. Aktualnie mam takie coś jak na zdjęciu. Rozumiem, że mam włączyć "Roaming danych"?

Mój numer z sieci plus jest włączony (aktywny), a tutaj - tak jak na zdjęciu jest napis "Aktywuję...", to oznacza, że pełna aktywacja nastąpi gdy wykryje zasięg sieci Tureckiej, tak? Jak uruchomię telefon na lotnisku w
albertmilosz - @Andczej: Znalazłem Twój wpis na temat Airalo. Zakupiłem pakiet 20GB i...

źródło: 83dafd7b-5f1c-440c-8486-16fafd8c3779

Pobierz
  • Odpowiedz
@albertmilosz chłopie przede wszystkim to wyluzuj. To są wakacje a nie kupowanie dżinsów w Bułgarii w latach 90. Masz odpocząć. Weź ze sobą Revoluta i Euro. O ile nie planujesz wydać 100 tys euro to te przeliczniki na niekorzyść lir/euro to jakieś grosze. Ciuchy w 99% to będą podróbki. Jak cena Ci będzie pasowała i jakość to kupuj. Jak nie to nie. A internet będziesz miał w hotelu. Na pewno w lobby.
  • Odpowiedz
  • 0
@robvan: Internet jest mi niezbędny z każdego miejsca do prowadzenia firmy - dlatego tak się tym przejmuję ;)

+ internet w hotelu jest dodatkowo płatny i wyjdzie drożej niż taki pakiet (którego i tak bym potrzebował)
+ chce mieć zapas GB, aby w spokoju obejrzeć mecz polaków w piątek siedząc na plaży
  • Odpowiedz
@albertmilosz: A i nie zapomnij zjeść prawdziwego kebaba.

Nie wiem na co ci 20gb


@robvan: Też się zastanawiam na co komu tyle internetu jeśli nie jest się jakimś blogerem, mi wystarcza internet w hotelu, oczywiście każdy ma inne wymagania.
  • Odpowiedz