Wpis z mikrobloga

Nasi dziadkowie mieli Polki, które zajmowały się domem, sprzątały, prały, gotowały, opiekowały się dziećmi, karmiły zwierzęta domowe i chowane, dziergały swetry, szaliki, skarpety, naprawiały ubrania, robiły wino, miód pitny i nalewki, a podczas wojny opiekowały się rannymi żołnierzami.

A my jakie polki mamy? Tatuaże, podróże, fastfoody, netflix, prosecco & chill. (°°

#p0lka #zalesie #rozowepaski #sukflacja #30plusclub
Tja88 - Nasi dziadkowie mieli Polki, które zajmowały się domem, sprzątały, prały, got...

źródło: 0hB6HqkBRV7F70znEePSF1IBKiVDlStV

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Tja88: Zwiedzam głównie Polskę, miasta, miasteczka i wioski - pakuję plecak i tak sobie jeżdżę pociągami przez kilka dni. Mam mapę-zdrapkę, na której są różne ciekawe miejsca i na ogól staram się coś z tego zaliczyć. Teraz w wakacje planuję pojechać do Zielonej Góry, po drodze pewnie zahaczę o Głogów, a potem Wielkopolska, na pewno Wolsztyn (już kiedyś byłam, ale mają świetny skansen). No i robię dużo spierdotripów po okolicy,
  • Odpowiedz
@Tja88: Mimo że zarabiam niewiele, to nie byłoby dla mnie problemem raz w roku wydać więcej, ale jakoś nigdy nie myślałam o dalszych podróżach, nie ciągnie mnie nigdzie, a już na pewno nie na Malediwy, bo kojarzą mi się z leżeniem na plaży, a to nie moje klimaty. Poza tym bałabym się lecieć samolotem xD Gdybym miała wskazać jakieś wymarzone miejsce poza Polską, to byłaby to Finlandia, bo od wielu
  • Odpowiedz
  • 2
@choochoomotherfucker: Dobra, ty jesteś inna, tylko nie myśl, że to komplement, bo przeglądnąłem twoje wpisy i uważam, że nad tą fascynacją szkalowaniem papieża powinien się pochylić dobry psychiatra...
  • Odpowiedz
  • 0
@choochoomotherfucker: Dobrze wiesz, że nie chodzi o jeden, ani nawet o pięć wpisów, a kilkadziesiąt. Poza tym nic mnie nie oburzyło, bo jestem ateistą i JPII jest dla mnie kontrowersyjną postacią. Jest natomiast martwy od dłuższego czasu, więc szkoda byłoby mi własnego życia na jego szkalowanie.
  • Odpowiedz
  • 3
@silesianist: Odkąd pamiętam, od najmłodszych lat wmawiało się polkom, że są najładniejsze i że są księżniczkami. Czas odkręcić to kłamstwo, dlatego cieszę się, że istnieje ten prawdziwy i aktualny tag.
  • Odpowiedz
@Pink_Stripe_Keyboard_Warrior:

Te samozwańcze influencerki i tinderowe gwiazdeczki powinny mieć zakaz używania szlachetnego słowa "podróże" i zastąpić je opisowym: "latanie samolotem i pozowanie przy basenie"


Oj tak! Z moją różową zrobiliśmy Azję pld wsch przez pół roku w warunkach spartańskich i robiliśmy to, jak podróżnicy. Przykładowo 27h w pociągu trzeciej klasy bez snu do Malezji, gdzie obok azjatycka baba puszczała bąki po kapuście. I z Tobą zestawiają właśnie juleczki basenowe i
  • Odpowiedz
  • 0
w warunkach spartańskich i robiliśmy to, jak podróżnicy. Przykładowo 27h w pociągu trzeciej klasy bez snu do Malezji


@ForTravelSayYes: Można podróżować prywatnym odrzutowcem i nie będzie to gorsze od waszego biedackiego podróżowania. Problem leży w celu, nie w metodzie.
  • Odpowiedz
27h w pociągu trzeciej klasy bez snu do Malezji, gdzie obok azjatycka baba puszczała bąki po kapuście.


@ForTravelSayYes: Haha :) High five!
Oj...Też się najeździłam pociągami najniższej klasy po Azji. Najwięcej w Indiach (chyba z 20 przejazdów, większość kilkunastogodzinnych), sporo po Wietnamie i trochę po Tajlandii ale nic nie przebije jeżdżenia pociągami po Birmie. Tak pokrzywionych torów jak żyję nie widziałam. To jakiś cud że pociagi się nie wykolejają. A
  • Odpowiedz
@Pink_Stripe_Keyboard_Warrior: Birma! Zazdroszczę, że Ci się tam udało, zanim reżim wojskowy połączony z buddyjskim terrorem doszedł do pełni rzeźni, która panuje obecnie. Zawsze mi się wydawało patrząc na mapę tamtego rejonu, że to najpiękniejszy kraj Azji południowo wschodnie, bo ma wszystkie takie same rejony co sąsiedzi plus Himalaje na dokładkę na północy
  • Odpowiedz