Wpis z mikrobloga

Mirki, może mi wyjaśnicie o co chodzi :)
Byłem dziś w McDonald's w #piaseczno, zamówienia składałem samodzielnie przy tych dużych dotykowych ekranach.
Zeskanowałem swoją appkę McDonald, wybrałem produkty i przeszedłem do podumowania zamówienia.
Wtedy do mnie podeszła grupa trzech chłopaczków Ukraińców (na oko 10 - 12 lat) i jeden z nich trzymając w ręku odblokowany telefon z włączoną appką McDonald zaczął się upierać, że on koniecznie chce *teraz* zeskanować qrcode swojej apki w moim stoisku, gdzie składałem zamówienie. Oczywiście mu na to nie pozwoliłem, ale chłopak był dość uparty i namolny. W końcu powiedziałem mu, że niech sobie idzie do innego stanowiska (kilka stanowisk było kompletnie wolne) i tam zeskanuje swój qrcode swojej aplikacji. W końcu się ode mnie odczepili.

Zatem: o co mu mogło chodzić?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to może w ten sposób przejąłby moje punkty MojeM (za złożenie dzisiejszego zamówienia), które trafiły jednak na moje konto.

Dobrze mi się wydaje?

#pytanie #mcdonalds
Adaslaw - Mirki, może mi wyjaśnicie o co chodzi :)
Byłem dziś w McDonald's w #piasecz...

źródło: loyalty2021-app-EN-v2-2:2-column-desktop

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
oh ty biednemu małemu Ukraińcowi nie dałeś punkcików potworze ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Koksixk:
Po moim pytaniu widać nawet, że kiedy akcja miała miejsce, to ja nawet nie wiedziałem dokładnie o co mu (im) może chodzić :)
  • Odpowiedz
@Adaslaw w sumie też ciekawe, ja w wieku 12 lat się wstydziłem do kogoś nieznajomego cokolwiek powiedzieć, a te dzieciaki się klocano skanowanie apki xd
  • Odpowiedz
  • 0
tak, chciał dostać pkt za Twoje zamówienie


@Vadzior: @gomjeden
A tak z technicznego punktu widzenia:
Jeśli klient na samym początku składania zamówienia zeskanuje swoją aplikację, to jeśli pod koniec zamówienia ktoś podłoży QR code innej aplikacji, to punkty MojeM trafią na czyje konto? To skanowane jako pierwsze czy skanowane jako ostatnie?
  • Odpowiedz
eskanowałem swoją appkę McDonald


@Adaslaw: ja miałem podobną akcje parę dni temu w Auchan. Robię zakupy i podchodzi do mnie jakaś Ukrainka, na oko jakieś 20-30 lat i pyta się czy mógłbym jej zeskanować swoją kartę skarbonka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz