Wpis z mikrobloga

W obliczu sytuacji gdzie współczesna lewica wpadła w pułapkę hipermoralności i sygnalizacji cnoty nie zalecałbym powrotu do Marksa. Zamiast tego szanse na zmianę widzę w powrocie do Nietzschego, a dokładniej do Brzozowskiego i Stachniuka którzy dokonali swego rodzaju syntezy nietzscheanizmu i marksizmu. Nie potrzeba nam lewicy która zajmuje się zaimkami i tworzeniem inkluzywnej przestrzeni dla przewrażliwionych mniejszości. Potrzeba nam lewicy która dokona twórczego przeobrażenia otaczającej nas rzeczywistości w akcie realizacji kolektywnej woli mocy. Oprócz tego pomocna może być inspiracja Ernstem Jüngerem, Deleuzem i Duginem.

#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka #filozofia
Al-3_x - W obliczu sytuacji gdzie współczesna lewica wpadła w pułapkę hipermoralności...

źródło: s9BTnHz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al-3_x otóż lewica tak jakby lewicą jest tylko z nazwy a jej praca polega na utrzymaniu niskich płac i odciągnięciu uwagi plebsu od nierówności na rzecz utrzymania beneficjentów systemu.
Nierówności społeczne pomijają ale zrobią dym o nierówności w zarządach albo stawkach dla kobiet z dyplomem płukania czereśni.
Dla mnie to to samo co konfiarze
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Lewica iks de

Jest tyle tematów w Polsce do ogrania dla Lewicy, że głowa mała, a i nawet nie trzeba aż tyle kasy wydawać.
A oni?

To już nawet nie że LGBT - oni w ogóle nic nie robią, totalna inercja. Lewica jest po prosu KO z innym kolorkiem, całkiem nieźle też liberalną (ale to pewnie tak musiało być skoro wzięli milionerów na listy na czele z Czarzastym xD)
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Skończ już z tym #!$%@?. Jeśli lewica ma się zajmować takimi bzdurami jak jakieś przemówienia o "syntezie nietzscheanizmu i marksizmu" i o jakiejś metafizycznej, mistycznej, kolektywnej woli mocy, to ja podziękuję. Jak ktoś chce tego słuchać, to sobie może poczytać książki Schopenhauera o potężnej woli świata i braku wolnej woli u człowieka, ale co takie pieprzenie realnie wnosi do polityki? Lewica powinna zająć się realnymi sprawami zwykłych ludzi, np.
  • Odpowiedz
  • 0
@rmweb: Jaki agresywny xD
Mówimy o dwóch rożnych rzeczach, które bynajmniej się nie wykluczają. Cybernetyk społeczny, Józef Kossecki wyróżnił w polityce, podobnie jak w wojsku podział na cele taktyczne, operacyjne, strategiczne i dodał kategorie celów ideologicznych. Ideologia wytycza nadrzędne cele danego politycznego ugrupowania, a reszta opisuje metody doprowadzenia do realizacji tych celów. Jak jednak pisał już Carl Schmitt, ideologie zawsze mają w sobie pierwiastek pewnego metafizycznego wyobrażenia o świecie. Ty
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Tak szczerze mówiąc, to nie bardzo przedstawiłeś cokolwiek poza banalnymi i lakonicznymi stwierdzeniami. A do tego jeszcze zalatuje faszyzmem te twoje ględzenie.
  • Odpowiedz
Nie wiem o co tylko chodzi z tym wojskiem. Bardzo dobra instytucja.


@Al-3_x: Jak tak bardzo dobra, to się do niej zapisz. Wtedy będziesz mógł realizować to, o czym piszesz, czyli cele taktyczne, operacyjne, strategiczne, a nawet twoje ulubione, czyli ideologiczne w myśli ideologii militaryzmu, faszyzmu i patriarchatu, gdzie silny zabija słabszego. Jakie to lewicowe xD
  • Odpowiedz
  • 0
@rmweb: Ja wiem, że często zmieniam avatar i od ponad roku rzadziej tu uczęszczam, ale ogólnie chyba powinieneś mnie i moje poglądy już kojarzyć xD

Jestem nazbolem lol.

Wpis krótki, to i mało treściwy, ale to wykop. Mało kto ma ochotę czytać tu jakieś dłuższe teksty które jednak też tu wrzucałem i chyba nawet niektóre komentowałeś.
  • Odpowiedz
  • 0
@rmweb: Faszystą bym sie nie nazwał bo jednak kultu silnego państwa nie uprawiam, ale wiele razy podkreślałem moje nacjonalistyczne sympatie. Choc obecnie bardziej rozchodzi się o nacjonalizm paneuropejski, a nie narodowy.
  • Odpowiedz