Wpis z mikrobloga

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-stankiewicz-donald-tusk-po-wyborach-bedzie-mial-wewnatrz-duze-problemy/zwnv53m,79cfc278

Tutaj ciekawa analiza "Co oznaczaja takie wyniki"

Co to w praktyce oznacza? Tusk, chociaż wygrał, będzie miał wewnątrz duże problemy, dlatego że Hołownia na dłuższą metę nie może dopuścić do utraty własnego elektoratu na korzyść dużego koalicjanta. To, co się dzieje z Lewicą, notabene te stałe 6 proc., to jest właśnie już dawno skonsumowany odpływ elektoratu do Platformy Obywatelskiej, a Kaczyński musi się zradykalizować, jeżeli chce zatrzymać wzrosty Konfederacji — podsumowuje.

Donald Tusk skądś tych wyborców musiał wziąć. No to spójrzmy niżej. Jest oczywiste, że wziął ich z Trzeciej Drogi. I o ile wyborcy PSL-u są dość lojalni i można szacować, że te sześć procent to są wyborcy PSL-u, którzy regularnie na tę partię głosują, o tyle wygląda na to, że Szymon Hołownia czy projekt Polski 2050 powoli się kończy. I myślenie o ambicjach prezydenckich Szymona Hołowni wydaje mi się w tej chwili bardzo mało prawdopodobne. To jest katastrofa — mówi dziennikarz Onetu.


#polityka #wybory #sejm
  • 4
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: Stankiewicz tez dowozi, ja mam nadzieje, ze to co pisze/mowi sie po prostu nie sprawdzi i dowioza do konca kadencji przy rozliczaniu pisu i do tego wreszcie jak troche opadnie wszystko sie dogadaja i beda wspolne projekty ciagnac.
  • Odpowiedz