Wpis z mikrobloga

Swoją drogą to ciekawe, czy przy niskiej globalnej frekwencji (pewnie 40% przekroczy, ale minimalnie, jak rano mówiłem), znaczenie turystów będzie duże, bo np. Kamień Pomorski, czy teraz Rewal na drugiej konferencji PKW to gminy z największą frekwencją i to oczywiste, że tak jak w każdych wyborach turyści podkręcają frekwencję bo się przepisali / mają zaświadczenia i o ile w "normalnych" wyborach to nie ma żadnego znaczenia, tak w wyborach do PE ma znaczenie, bo podział mandatów na okręgi jest uzależniony od frekwencji.
Pewnie zaraz wpadną tu te co wymieniają własnie na konferencji:
https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/frekwencja/pl
#wybory #pkw
  • 3
  • Odpowiedz
@Dpdp: nie mówię, że to niesprawiedliwe, ale ciekawe
jak już mowa o sprawiedliwości to mam nadzieję, ze W KOŃCU zostaną przeliczone miejsca przysługujące okręgom w wyborach do parlamentu. Nie wiem na co czeka obecny rząd, może na "swojego" prezydenta, ale generalnie podział mandatów powinien być co jakiś czas aktualizowany, a od ostatniej aktualizacji minęło z grubo ponad 10 lat. Taka aktualizacja odzwierciedla ile realnie ludzi mieszka w danym województwie i teraz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@FrasierCrane: Zdecydowanie powinni w końcu zaktualizować te mandaty do Sejmu. Obecna koalicja rządząca ma w tym nawet perspektywę poprawy wyników, więc zupełnie nie rozumiem dlaczego nie działają.

Nawet prezydent wiele nie przeszkadza bo Kodeks Wyborczy od lat niezmiennie określa co i jak należy dokładnie zrobić, więc nie wyobrażam sobie veto.
  • Odpowiedz