Wpis z mikrobloga

@Koziom: jak już wspomniał któryś mirek, nie widziałem w KZ oburzenia po tym jak molestowane żołnierki były później inwigilowane pegazusem (https://polskieradio24.pl/artykul/3366539,afera-pegasusa-zandarmeria-wojskowa-inwigilowala-zolnierki-ktore-skarzyly-sie-na-molestowanie-w-jednostce).
Bardzo to zastanawiające.
Jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że niektóre tematy są wybierane lub nie pod określoną tezę.
  • Odpowiedz
  • 12
@Koziom: a ja nie polecam:

- 500 strzałów ostrzegawczych, ale gdzie? Bo chyba głównie w niebo.
- nikt się boi używać strzałów ostrzegawczych? Toczy się właśnie postępowanie wobec funkcjonariuszki SG, która stchorzyla i przepuściła bandę imigrantów.
- na żołnierzy zakablowali nie ich koledzy, tylko dowódca SG, który po całej akcji przybył na miejsce.
- i tak, gdyby funkcjonariuszom SG i żołnierzom pozwolono strzelać, to do żadnej śmierci by nie doszło, bo
  • Odpowiedz
@Ravau23: W brygadzie pancernej są nie tylko czołgiści. Trochę to może być nieintuicyjne, ale brygada pancerna od brygady pancernej różni się głównie tym, że tej broni pancernej ma trochę więcej. Piechotę znajdziesz w każdym rodzaju brygady.
  • Odpowiedz
@Koziom: Ale fikołki.

1. Straż graniczna zawiadomiła Żandarmerie Wojskową. Słowo "Koledzy" to jakieś domniemanie autora tekstu. To właśnie o sposób zatrzymania jest kluczy i z tego jest największa afera i wszyscy na to zwracają uwagę, łącznie ze Stanowskim. Sam fakt wyjaśnienia sprawy nie jest podnoszony. Nawet wśród służb nie brakuje kretynów, którzy mogliby zabijać dla zabawy.

2. Co z tego, że użyto 500 przypadków użycia broni, a może potrzeba była na
  • Odpowiedz
@Koziom
Dodał bym jeszcze jedno. Mam znajomego w ŻW, wojacy to nie da aniołki, delikatnie mówiąc :) Alkohol, narkotyki, przemoc to tam codzienność.
  • Odpowiedz
@Promilus: Po wyjaśnieniu czego? No chyba że dowodem ma być świstek z policji która mu podlega i opowiedzeniu o magicznym pogłosie działającym tylko na Pana ministra xd.
  • Odpowiedz
@Masson obok niego siedzieli ludzie także od prezydenta. Siewiera z BBN chociażby potwierdził, że Kierwiński był trzeźwy. Poza tym nie da się przejść w kilkadziesiąt minut z pijackiego bełkotu do normalnej wymowy.
  • Odpowiedz