Wpis z mikrobloga

@Jestem_robotem123 ponieważ Bitcoin ma określoną liczbę coinów. Nie da się ich wydobyć więcej, niż to co jest ustalone a do tego z każdym halvingiem jest wydobywane coraz mniej coinów. Ponadto niektóre coiny wypadają z obiegu np. poprzez utracone dane do portfela, co na zawsze wyrzuca te bitcoiny z obiegu. Jednym słowy im bardziej zbliżamy się do limitu tym coraz mniej coinów w obiegu dlatego cena rośnie.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123 inaczej... Jeżeli masz walutę np. euro. Waluta jest inflacyjna, ponieważ cały czas jest prowadzony dodruk, czyli w obiegu jest jej coraz więcej a więc cena waluty spada i przez to za tą samą kwotę możesz kupić mniej (inflacja).
Bitcoina nie da się dodrukować, bo jest limit 21 mln a do tego cześć z tych bitcoinow jest nieodwracalnie utracona, czyli następuje deflacja waluty, bo jest jej coraz mniej a więc jej cena
  • Odpowiedz
@Sabotbg: trochę nastąpiło pomieszanie pojęć. Wzrost cen danych dóbr = inflacja na tych dobrach. Cena bitcoina rośnie wiec mówienie o deflacji w jego przypadku jest dziwne.

Na rynku mieszkan tez mamy deflacje wg ciebie?
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123 oczywiście, że tak. Jest deflacja mieszkań bo jest ich za mało i za mało ich przybywa.
Idąc Twoim tokiem rozumowania to w Polsce nie mamy inflacji tylko deflację.
Przez ostatnie 4 lata polska złotówka była na potęgę drukowana, więc wzrosła inflacja (oczywiście to tylko jeden z czynników) i za 100 zł możesz kupić mniej a za 1 bitcoina więcej...
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Inflacja= wartość waluty spada przez jej coraz większą emisję
Deflacja= wartość waluty drożeje przez jej niedobór
Bitcoin jest deflacyjny bo z każdym halvingiem jest emitowana coraz mniejsza jego ilość.
Popyt na nią rośnie, a podaż maleje, to się nazywa deflacją.
Gdyby był produkowany w coraz większej ilości jak PLN czy USD byłby inflacyjny.
  • Odpowiedz
oczywiście, że tak. Jest deflacja mieszkań bo jest ich za mało i za mało ich przybywa.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to w Polsce nie mamy inflacji tylko deflację.

Przez ostatnie 4 lata polska złotówka była na potęgę drukowana, więc wzrosła inflacja (oczywiście to tylko jeden z czynników) i za 100 zł możesz kupić mniej a za 1 bitcoina więcej...


@Sabotbg: xd przecież Ty sam sobie zaprzeczasz. Mówisz ze jest deflacja na
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestem_robotem123 Bitcoin to nie "dobro" tylko "waluta" w której mierzysz wartość innych dóbr.

Deflacyjność BTC polega na tym, że za tą samą ilość BTC możesz kupić więcej butelek coli. Ze złotówką jest odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: waluta deflacyjna ma 2 znaczenia. Ogólnie jeśli mówimy teraz, że jest deflacja oznacza to, iż wartość koszyk produktów w walucie spada. Czyli za mniej satoshi kupujesz rzeczy
  • Odpowiedz