Wpis z mikrobloga

Powiedźcie mi jak to jest, że kiedy kupię to następnego dnia spada, potem pogłębia spadki, trzymam papier, trzymam, zaczynam powoli uśredniać, ale w końcu mówię, że to nie ma sensu i trzeba ciąć stratę. Sprzedaję, a następnego dnia zaczyna rosnąć i przebija poziom, za który kupiłem na samym początku?
#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
@suleD: mam tak samo tylko, że kupuję papier który trzymam przez rok zwykle w stracie, potem się udaje i zaczyna rosnąć, zgarniam te 15% i sprzedaję. Za kilka miesięcy jest 2 razy droższy
  • Odpowiedz
Powiedźcie mi jak to jest, że kiedy kupię to następnego dnia spada, potem pogłębia spadki, trzymam papier, trzymam, zaczynam powoli uśredniać, ale w końcu mówię, że to nie ma sensu i trzeba ciąć stratę. Sprzedaję, a następnego dnia zaczyna rosnąć i przebija poziom, za który kupiłem na samym początku?

#gielda


@suleD: po prostu nie rozumiesz behawioryki rynku a algorytmy które kręcą papierami rozumieją i wykręcają ci suty.
  • Odpowiedz
Amatorzy często popełniają te same błędy i gdy dają się wyszejkować z pozycji, to też często w podobnym momencie. Wiąże się to z tym, że ludzie np. sprzedają w momencie przekroczenia jakiejś linii oporu. Jak jest też szybki spadek, to wielu ludzi panikuje. To też po prostu uleganie emocjom. Jak się zbyt długo przetrzymuje dużą stratę, to możesz czuć niepokój.

Poza tym to, że akurat zaczyna rosnąć po tym jak się wyprzedałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@Reading1833: Nie zliczę ile razy w tym roku uciekałem z papiera w momencie przebicia ważnego wsparcia, gdzie odbijało w dół po jego reteście, a po sprzedaży i tak wracało z przytupem powyżej tego poziomu. Ten rok jest dla mnie jakiś pechowy w tym względzie, natomiast nie jestem jeszcze stratny.
  • Odpowiedz
@suleD: ten rok jest pechowy bo mamy hosse więc wiele walorów jest w trendzie wzrostowym. A to oznacza, że spadki są wykorzystywane do dokupowania. Jak będzie bessa będzie odwrotnie - wzrosty będą wykorzystywane do sprzedawania co będzie pogłębiało spadki.
  • Odpowiedz
@suleD: bo dużo osób myśli jak Ty i jak wchodzisz do grona sprzedajacych to spada, a jak kupujących to rośnie. Musisz myśleć od nich albo szybciej i bedziesz sie lapal na poczatek wzrostow przy kupnie i poczatek spadkow przy sprzedazy albo inaczej.
  • Odpowiedz
@suleD: tylko diamond hands, o ile to nie jest totalne gówno, które nie ma żadnej intrinsic value i nie będzie miało (aka hazard w spółki biotech), to trzymaj. Zapisz sobie powody przez które podjąłeś każdą nierentowną decyzję zakupu spółki i staraj się na nich uczyć, wyciągnąć wnioski i nie popełniać znowu.
  • Odpowiedz