Wpis z mikrobloga

#perfumy Kurde miruny, nawet nie wiecie jak się cieszę że udało mi się znaleźć butlę tego smroda, jestem mega fanem wersji Ultramarine która jest ogólnodostępna, oryginał myślałem że już wycofany (okazało się że od niedawna chyba Givenchy znów testuje rynek bo idzie dorwać nowe wypusty 50ml) i wiecie co? To dalej pachnie tak jak zapamiętałem z dzieciństwa gdy mój ojciec się tym psikał (parametry troche gorsze bo wiadomo że zapach z 1993 się bez reformulacji nie obejdzie).
W otwarciu dają o sobie znać takie "brudne", "zwierzęce" cytrusy które dla mnie są synonimem zapachu perfum z tamtych lat, by po 15-20 minutach przejść w mocno jodłowo-żywiczne nuty z akcentami aldehydyczno-kwiatowymi. Może dla niektórych i byłby to lekki dziad, a dla mnie to zapach nostalgii i mam z nim same pozytywne wspomnienia, więc buteleczka 50ml którą mam pójdzie cała na psikanie i bzikanie w najbliższych miesiącach ( ͡º ͜ʖ͡º). Co ciekawe pomimo ogromu podanych nut kwiatowych, nie jest to kwiatowy zapach, a zdecydowanie tak jak fragra podaje - Aromatyczno-Fougere.
Jak ktoś jest fanem perfum z lat 90 mogę z czystym sercem polecić opisywanego gagatka ()
schwarzstork - #perfumy Kurde miruny, nawet nie wiecie jak się cieszę że udało mi się...

źródło: givenchy

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
(okazało się że od niedawna chyba Givenchy znów testuje rynek bo idzie dorwać nowe wypusty 50ml)


@schwarzstork: zaciekawiłeś. Gdzie można było kupić te nowe wypusty? Ja bym bardziej stawiał na sprzedawanie starych zapasów z czeluści magazynu
  • Odpowiedz
@schwarzstork: to na 99% nie jest nowy wypust. Sklep znalazł gdzieś partię, albo u siebie, albo kupili i teraz sprzedają. Cena jest taka sobie, taniej też je widywałem, choć drożej również ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@dyniel: tym lepiej dla mnie, ale ogólnie czytając po forach i stronach okazuje się że sporo sklepów "znalazło" te partie 50ml i są też ludzie zgłaszający nowe wypusty, bo porównują z "archiwalnymi" flakonami które mają w swoich kolekcjach, więc tak czy siak coś na rzeczy musi być ( ͡ ͜ʖ ͡)

@RumClapton niestety, ten śmierdziel zostaje cały u mnie
  • Odpowiedz
@schwarzstork: a w jakim to sklepie można dostać takiego wspaniałego dziadka? Pytanie jest istotne z tego względu, że jestem beznadziejnym przypadkiem faceta lubiącego dziadkowe nuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz