Wpis z mikrobloga

Padł mi Samsung QLED więc wybór padł na LG C3. Obraz lepszy, technologia itd. na plus. No ale okazuje się, że HDMI-CEC (LG wykorzystuje i nazywa to jako Simplink) nie jest kompatybilne z dekoderem Netia Player. Dekoder jest schowany w szafce. Jeśli skonfiguruje się uniwersalny pilot do obsługi tego dekodera to nie działa z pilota kompletnie nic poza obsługą głośności. Działa tylko po IR ale to mnie nie zadowala bo chcę mieć dekoder schowany.

Częściowym rozwiązaniem jest usunięcie konfiguracji uniwersalnego pilota przy włączonym CEC w tv i w dekoderze. Wtedy działa większość przycisków ale poza numerycznymi () Można oczywiście wyjąć dekoder i działać po IR ale nie po to jest CEC żeby iść na takie ustępstwa w 2024 roku. W Samsungu nie było w ogóle takich problemów. Podejrzewam, że problem leży w zmodyfikowanym Simplinku bo ten działa niby tylko z kompatybilnymi urządzeniami.

Ostrzegam więc przed kupowaniem tego telewizora jeśli komuś zależy na sterowaniu przez HDMI. Z wątków w internecie wynika, że ludzie mają dużo problemów z tym w telewizorach od LG.

#lg
#oled
#telewizory
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@fff112: po jakim czasie padł Samsung? 4 lata, całe szczęście, że miałem wykupione ubezpieczenie na niego. To było rok temu. Wymienili panel i one Connect boxa. Wytrzymał kolejny rok i padł w tym tygodniu (boot loop i resety).
  • Odpowiedz
  • 0
@ZdeformowanyKreciRyj: trochę się boję ale i na tego wziąłem gwarancję w Euro RTV, która obejmuje wszystko, panel, martwe piksele, nawet uszkodzenie ze strony użytkownika. Można z niej zrezygnować w każdym momencie, płaci się co miesiąc 50 zł. Jak tv się zepsuje to masz do wyboru nowy tv o wartości tego co kupiłeś. Ludzie podobno robią nawet tak, chociaż to już dla mnie januszerka, że specjalnie uszkadzają fizycznie tv na tej
  • Odpowiedz