Wpis z mikrobloga

Tusk na konferencji po sprawie z polskim żołnierzem:
- wczoraj żołnierze już korzystali z broni w okolicach Białowieży
- odwołano prokuratora Janeczka, czeka na podpis prezydenta
- sprawą zajmie się Korneluk z bezpośrednim zaangażowaniem Bodnara
- WKK dostał polecenie zmiany prawa
- premier oczekuje, że SG i wojsko będzie korzystać z nowych uprawnień proporcjonalnie do zagrożenia
- dojdzie do spotkań rządu z wojewodami granicznych województw
- Tusk jedzie dalej z Dojną Zmianą, która swoimi działaniami doprowadziła do obecnej sytuacji


#polityka
  • 87
  • Odpowiedz
@pyra_wykop: generalnie to PO jest znacznie lepsze niż PiS ALE mam dość tego że w tym kraju reagujemy gdy coś się wydarzy. Chciałbym żeby wysłannik MON zbadał temat po wyborach i ZANIM będzie kolejna wpadka zmienił prawo. I tak w każdym ministerstwie.

Ps. PiSowcy i trolle nie dawajcie mi plusa.
  • Odpowiedz
  • 4
@Alfiarz: mój wpis, poza spoilerem, zawiera zapis kolejnych punktów konferencji Tuska. wypisałem kolejne punkty jego wypowiedzi. poza spoilerem.

zwróć uwagę, że wskazany przez Ciebie typek rzuca informacjami z tyłka (bez źródeł), podczas gdy mój wpis był stworzony równolegle z wypowiedzią Tuska i został wysłany jak tylko skończyła się konferencja.
  • Odpowiedz
@inwestorek11: nie chcę obwiniać PISu bo przez lata zauważam, że jest to raczej mentalność typowa dla nas jako narodu, że zazwyczaj reakcja jest dopiero wtedy jak jest akcja. Ale druga strona medalu jest taka, że przez 8 lat rządy PISu rozłożyły nasze państwo na łopatki chyba w każdej możliwej dziedzinie a dziedzin takich są setki jak nie tysiące.
  • Odpowiedz
po dwóch miesiącach i jak sprawa wyszła na jaw.... Cudowna reakcja....


@Ravau23: tutaj jest mowa o zabitym żołnierzu, ta informacja była podana publicznie.
Czemu postępowanie dyscyplinarne dwóch funkcjonariuszy ma być od razu publiczne? Takich postepowan w ciągu roku jest mnóstwo, wszystko ma być publiczne? Ja gdybym był tym żołnierzem i miałbym sprawę za rzekome przekroczenie uprawnień to nie chciałbym żeby cala polska o tym gadała. Od tego jest sąd zeby uznać
  • Odpowiedz
@paul772: ok, niech nie będzie publiczne tylko czemu wczoraj tygrysek chce natychmiastowych wyjaśnień? Dwa miesiące nic nie robił a jak szambo wybiło to będą dymisje itp.... Premier dwa miesiące nic nie robił w tej sprawie a teraz dymisja prokuratora w kilka godzin jest. Żenada i kompromitacja
  • Odpowiedz
@pyra_wykop:

Błaszczak po odnalezieniu rakiety leżącej 6 miesięcy w lesie:

zwalnia wojskowych


No dobra to jemu nie wyszło, ale za to pamiętaj jak zachował się jak obca rakieta na naszym terytorium zabiła dwóch obywateli ()
  • Odpowiedz
niech nie będzie publiczne tylko czemu wczoraj tygrysek chce natychmiastowych wyjaśnień? Dwa miesiące nic nie robił a jak szambo wybiło to będą dymisje itp.... Premier dwa miesiące nic nie robił w tej sprawie a teraz dymisja prokuratora w kilka godzin jest. Żenada i kompromitacja


@Ravau23: to wszystko po to żeby zaspokoić rządze prymitywnego ludu. Nie ma w tej sytuacji nic specjalnego, postępowań dyscyplinarnych jedt setki. To lud jest glupi który z
  • Odpowiedz
@Ravau23: nie dziwi. Lud jest tępy i trzeba go zaspokoić. Ta sprawa w ogóle nie powinna ujrzeć światła dziennego. To jest prywatna sprawa tych żołnierzy.
  • Odpowiedz