Wpis z mikrobloga

Mireczki chyba wpadłem na trop oszustów, którzy sobie te oszustwa praktykują od +/- początku wojny #ukraina.
Otóż mamy na osiedlu lokal, który notorycznie się zamyka i otwiera pod inną nazwą z innym NIPem, branża #gastro kebaby i te sprawy.
Gęba typa, który się tam kręci zawsze jest ta sama. Zupełnie przez przypadek chłop ma wschodnie rysy twarzy, jakby jakiś gruzin czy coś takiego. W każdym razie ekipa kucharzy w lokalu się zmienia (wyglądają na typów z krajów wschodnich, bardziej arabskich, turki i te klimaty).
W tym roku to będzie już 4 lokal. Wygląda to tak, że chłop otwiera nowego kebaba, podziała z 1 miesiąc, zamyka go pod przykrywką "remontu", po czym otwiera się nowy lokal pod inną nazwą i nową ekipą ale z tą samą gębą u steru.

Mam pewne podejrzenia, że chłop może znalazł sposób na wyciąganie dofinansowań, ściąganie migrantów do pracy itp.
co mogę zrobić aby to lepiej sprawdzić i ewentualnie ciapat... chłopa dojechać? :P

miejscowości póki co nie zdradzam, bo to małe miasto i jak sprawa się nagłośni to będzie pozamiatane

#csiwykop #oszukujo #dzialalnoscgospodarcza #firma #uchodzcy #wojna #rosja
  • 7
  • Odpowiedz
  • 4
@gryyyn: mea culpa kajam się i tarzam w popiele - masz rację nie ma absolutnie nic podejrzanego w otwieraniu i zamykaniu biznesu kebabowego co miesiąc pod innym nipem i nazwą w tym samym miejscu, nic absolutnie nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko ok można się rozejść
  • Odpowiedz