Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony reakcją na śmierć tego żołnierza. Bardzo współczuję jego rodzinie, i uważam że udałoby się uniknąć jego śmierci, gdyby było mniej patologii w wojsku i jak plan na tę sytuację. Przypuszczam że to efekt wieloletnich zaniedbań PiSu i wcześniej PO.
ALE ten koleś był żołnierzem i biorąc się za ten zawód jest chyba jasne, że można zginąć.
Co więcej gdyby zginął jak inni ostatnio - na poligonie, to nikt by się tym specjalnie nie przejął. Pewnie to kwestia trolli, którzy robią swoją robotę. Wkurza mnie jedynie jak wszyscy wyją i tańczą na jego grobie, bo to jest dopiero brak szacunku dla człowieka.
#polityka #wojsko #granica
  • 30
  • Odpowiedz
Co więcej gdyby zginął jak inni ostatnio - na poligonie, to nikt by się tym specjalnie nie przejął. Pewnie to kwestia trolli, którzy robią swoją robotę.


@Kuduro: Nie no, przecież nie ma żadnej różnicy między śmiercią na poligonie a zostaniu zadźganym przez uchodźcę bez możliwości oddania strzału, gdzie partia rządząca jeszcze 2 lata temu wspierała uchodźców, a teraz odwraca kota ogonem XD

Ty tak serio?
  • Odpowiedz
@Kuduro: Tego żaden polityk powiedzieć nie może, ale prawda jest taka, że to zawód podwyższonego ryzyka i zawsze się taka tragedia może zdarzyć.
Do tego na granicę wysyłają żołnierzy młodych, po krótkim przeszkoleniu. Tam powinny być wyspecjalizowane służby. Wojsko tylko w ostateczności.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kopyto96: ile strzałów oddali za rządów PiSu? Od dłuższego czasu nie robią nic, bo Białoruś tylko czeka na skuteczną prowokację. To nie są losowi uchodźcy tylko zaplanowana część wojny hybrydowej. Ja się na tym nie znam, ale Ty widać tak, to mi opowiedz. Jakie są plany Polski w tym temacie? Czy gdyby czytali mirko to wszystko byłoby git?
  • Odpowiedz
@Kuduro: reakcja ludzi jest zrozumiała, chyba jest oczywista różnica jak zdarzy się wypadek na poligonie w wyniku czyjegoś błędu/ splotu nieszczęśliwych zdarzeń, a gdy dowiadujesz się, że twój rodak wojskowy chroniący granicy pod presją inżynierów i prowokatorów dostaje z noża, a później czytasz, że wojskowi boją się strzelać od marca w obawie przed konsekwencjami dyscyplinarnymi.
karteb - @Kuduro: reakcja ludzi jest zrozumiała, chyba jest oczywista różnica jak zda...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kopyto96: nie to zwykły troll, który oddałby życie za Tuska. Dla niego śmierć obrońcy Polski to śmierć jak śmierć, nie to co metafizyczna udręka jaką doświadcza teraz premier i jego ministrowie, którzy muszą znosić nieprzychylne im komentarze w Internetach.
  • Odpowiedz
  • 1
@karteb: no i zgodzę się z tym, że jeśli z jakiegoś powodu nie można do nich strzelać to powinni dać tym żołnierzom coś więcej niż gaz pieprzowy, bo tylko tyle widziałem jak dotąd. Efekt potężnych zaniedbań i braku pomysłu na obronę granicy.
  • Odpowiedz
  • 1
@nth4: widzę że na dzisiejszej zmianie piszesz tylko o Tusku, już nawet bez czytania na co odpisujesz. Nie będzie premii.
  • Odpowiedz
le strzałów oddali za rządów PiSu?


@Kuduro: ale co to za whataboutism w ogóle? SKąd ci się w tym wątku PiS wziął? Równie dobrze mogę ci spytać, ilu żołnierzy zaatakowali za Pisu. Tu mamy 2 przypadki i jeden śmiertelny.
  • Odpowiedz
@Kuduro: najlepsze że tak naprawdę nie ma żadnego rozsądnego powodu dlaczego nie powinni strzelać, no jest jeden, polityczny. Już PO wystarczający zrobiło piruet, jeśli chodzi o podejście do obrony granicy przed wyborami i teraz, a tym strzelaniem przebiliby PIS totalnie, a tego dużo wyborców typu Holland i tego typu wyborcy bo im nie wybaczyli- a myślę że jest ich naprawdę sporo
  • Odpowiedz
@Kuduro: przypomnij mi ile żołnierzy zostało zamordowanych na polskiej granicy w trakcie kilku lat wojny hybrydowej za ZP? Za tą tragedię odpada wyłącznie obecny rząd.
  • Odpowiedz