Wpis z mikrobloga

Jaką kupić kosę spalinową? Mam w ciągu lata do oblecenia 1000m2 zachwaszczanego pola gdzie rośnie co popadnie. Do tego walczę non stop z nawracającą dziką jeżyną więc na pewno coś co ma poza żyłką również tarczę, żeby to wykarczować. Całość nierówna więc coś na kółkach odpada.

Najchętniej wydał bym nie więcej niż 700-800zł. Nie wiem czy lepiej brać 2-suwa czy 4-suwa. Patrząc na to co jest w necie mam do wyboru:

1. Najtańsze z najtańszych Demon RQ580 z parametrami z dupy gdzie komentarze to na przemian wychwalanie w niebiosa albo klniecie, że rozpada się od samego patrzenia i, że drugie tyle trzeba wydać na naprawy i części.

2. Średnia półka dalej jakieś marketówki i np. NAC BP540-30B-V, które jedni polecają inni odradzają i jak są sprzedawane w zestawach to nadal zastanawiam się ile faktycznie jest warta ta kosa a ile dołączone graty. Do tego też jakieś Dedra, Cedrus, Heft, Faworyt w podobnym przedziale cenowym.

3. Mój górny próg cenowy to np. Daweoo DABC 520 albo nieliczny w tym progu 4-suw Daweoo DABC 4ST. Do tego też pojawia się jakiś mocniejszy NAC BP620-38KA-T albo Faworyt KS52 czy FUXTEC PS152 tylko te ostatnie to wygląda jak robiona na kolanie kopia kopii tylko w innym kolorze, żeby facetka się nie skapnęła.

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #ogrodnictwo #budujzwykopem #kosiarka #narzedzia #ogrod #majsterkowanie #trawa
  • 4
  • Odpowiedz
@Catmmando miałem demona fakt ma dużo koni ale to rozlatuje się przez to w recach odradzam ci zakupu od 3 lat mam stihla fs120 zero problemów kosi metrowe chaszcze fakt 1700 zł teraz chyba nawet 2k żeby kupić,odpuść sobie te chińczyki bo będziesz żałować lepiej poczekać niech sobie chaszcze rok jeszcze rosną a kupić coś porządnego
  • Odpowiedz
@Catmmando: W dwusuwie będziesz się męczył z robieniem mieszanki olej-benzyna oraz niższą kulturą pracy (ale większą mocą przy niższej cenie). Co do NAC-a i Demona opinie słusznie są podzielone, zależy jaki egzemplarz trafisz - do dobrej pracy często wymagają regulacji gaźnika (nawet po zakupie), sprzęgła nie są trwałe, przewody wyprowadzające nadmiar i doprowadzające paliwo ze zbiornika lubią się rozpuszczać. Czterosuwy mają gładszą pracę i bardziej bezproblemową obsługę (jedynie cena może być
  • Odpowiedz
@Catmmando: @booze_epicure Mam do dziś cały czas na chodzie NAC które nie wiem czy czasem nie już z 2007 roku albo wręcz 2004 - realnie to jest włoski Sandri Garden czy jakoś tak - jest NIE DO ZAJECHANIA xD Chcę wymienić na coś od Stiga albo Husqvarna ale to będzie kolosalny hajs za coś co nie wiem czy realnie będzie lepsze xd

jeżyny

Tarcza to konieczność, możliwie wcześnie tą jeżynę trzeba
  • Odpowiedz
@WilczeQ98: @Catmmando też polecam tego stihla + szelki, wycięliśmy nim od razu drzewa samosiejki o dość grubym pniu. Chaszcze chaszczom nierówne u nas były konkretne i stary poczciwy nac się rozleciał, chińczyka odesłaliśmy i wypożyczyliśmy stihla
  • Odpowiedz