Wpis z mikrobloga

Kurde mam dylemat. Ugułem łatwiej zagłosować na partie niż na konkretnego kandydata.
W samorządowych nie ma problemu - głosujesz przeciwko partii i wtedy ludzie są zmobilizowani.
EPP/PO+PSL pozostaje dla mnie partią drugiego wyboru no ale to mainstream a Lewica to socjaliści i wciągają czarnej słaby dinozaury na listy i przyklepują każdą ustawę na ślepo.
Konfa to znów glos antypolski i antyzachodni przede wszystkim prorosyjski a Polexitowcy... mam słabość do Zółtka, ale nie podzielam poparcia szkodliwych postulatów odcięcia Polski od reszty świata bo.
Dla mnie liczy się wsparcie czegoś takiego jak siły pro-europejskie i pro-zachodnie i jednocześnie osłabić siły pro-rosyjskie i antyzachodnie. Znaczy się wiadomo że większość europosłów robi tam głównie za gadające głowy i chodzące guziki. Wiadomo, że większość myśli o korycie. Z dwojga złego lepiej by wybrać mniejsze zło niż team demolka.
Słabo rozłożone te listy jedynie w parlamentarnych wybory są jakoś sensownie. Nie ma specjalnie na kogo głosować. Ważne by zwyciężyły partie które chcą reformować UE by ta była konkurencyjna i nie służyła wyłącznie starej ekipie znaczy się najsilniejszy głos mają Niemcy, Francja, Benelux, Włochy a kiedyś UK podczas gdy taka Polska jedynie pasożytuje albo musi w biegu doganiać zachód. UE musi być reformowana na aserwtywnym dialogiem a nie małpim rykiem nieee.
Mam dylemata większość głosuje na jedynki a jedynki nie powalają... nie chcę głosować na Różę von coś tam po niemiecku nawet nie za to że pisowcy plują jadą jak o niej wspominają a za to że głosuje wbrew większości z PO-TD. Rozumiem trzeba trzymać pokemona dla głosów ale....
Są jeszcze takie wybory jakieś randomy z PO, PSL again i Petru. Nie jestem fanem Petru, nawet nie wierzę w to że w sam w wierzy że w europarlemancie przyniósłby nam walutę euro w takiej a nie innej kadencji sejmu. Wolę jednak Petru niż von Thun.....

#sejm #polityka #wybory #libekcontent #renew
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@colliee: metoda d'hondta jest tak niesprawiedliwa że w konkretnym okręgu może nie zostać wyrwany mandat podczas gdy w innych okręgach można wyrwać więcej mandatów + wiadomo że ok. po 20 mandatów przypadnie dla PIS (ECR) i PO (EPP) i reszta dla pozostałych.
  • Odpowiedz
@Skorvez_957_: Thun na listach TD to dla mnie wielkie nieporozumienie, jak ona zawsze głosuje jak Spurki i reszta lewicowych pokemonów.

Jakbym miał Swetru na listach w regionie to bym pewnie na niego głosował, ale jedynym jako takim wyborem w KujPom jest Brejza xD Cała reszta to korowód no-name'ów (nie licząc PiS).
  • Odpowiedz
  • 1
@WaveCreator: Platforma znów olała DŚ nie dali nikogo znanego większość poszła na Polskę a Thun głosuje inaczej niż reszta bliżej lewicy niż centrum czy centroprawicy przez co Hołownia dostaje od Konfy po głowie.
  • Odpowiedz