Wpis z mikrobloga

Mireczki z #agd #elektronika: mam w miarę nową (ok. 5 lat) dwudrzwiową lodówkę Samsung. Jakiś czas temu przestało w niej działać światło, choć się nie zepsuło, bo np. po awarii prądu, gdy lodówka była w trybie "zaskakiwania", światło działało. Mniej więcej od tego samego czasu termometr co jakieś 2 tygodnie pokazuje temperaturę o 1 stopień wyższą (domyślnie ustawione były 3 stopnie, teraz już jest 6) i nie da się jej zmienić: na chwilę wyświetla się temperatura jaką chcę, a po kilku sekundach z powrotem pojawia się (teraz) 6 stopni. Z drugiej strony nie widzę, żeby miało to przełożenie na wyziębienie produktów w lodówce, choć wydaje mi się też, że lodówka pracuje więcej.

No więc pytanko: co to może być? Programator, sterownik, termostat? Pościągałem jakieś manuale, ale nie znalazłem nic poza taką typową konserwacją od strony użytkownika. Miał ktoś z was podobny problem?
  • 4
  • Odpowiedz
@Notakaprawda: Poprzednia miała 25, a pozbyłem jej się głównie dlatego, że nie dało jej się już doprowadzić do w miarę higienicznego stanu i miała połamaną połowę półek. Ale działała bez problemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten wyciek gazu to jakaś poważna awaria? I czy to może mieć coś wspólnego z niedziałającym światłem?
  • Odpowiedz