Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Tak mnie wzięło przed spaniem. Co niby się stanie jak wprowadzą czy nie wprowadzą ten kredyt o którym od pół roku wszyscy na tagu ciągle gadają i z symulacji mi wychodzi że ano gówno się stanie w sumie.

Jak wprowadzą to ceny będą wysokie a kredyt tani.

Jak nie wprowadzą to ceny spadną do maks zdolności grupy docelowej.

Jeden chj i tak na koniec dnia ratka będzie podobna sumarycznie na to samo wyjdzie. Jedynie że hajs podatników pójdzie do deweloperów. Ale j3bac to. Tu każdy patrzy na swoje mieszkanie żeby kupić i mu to dużo nie zmienia.

Nawet dobrze że redystrybucja pójdzie w stronę beneficjentów programu czyli pierwszomieszkaniowcow zamiast fliperow, reniferów, inwestorów czy starych singli.

A jak się skończy program. To albo ceny spadną do maksymalnej zdolności grupy docelowej albo wjedzie kolejny program. Dla kupujących to nic nie zmienia. Przej3bane pieniądze podatników? Nie pierwsze nie ostatnie.

Edit. Dobra zmieni się to że nie będzie można nadplacac i uciec od odsetek to jest akurat na niekorzyść dla kredytobiorców, no ale też nie będą musieli gonić i każdej wypłaty pakować w nadpłaty tylko na spokojnie spłacać na korzystnym procencie
  • 11
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: no ale kto się nie łapie na program? To jakiś promil, a nie da się wszystkim dogodzić i zrobić systemowego rozwiązania pod wszystkich. Zawsze ktoś będzie poszkodowany bo jakieś kruczki akurat są przeciwko niemu. Generalnie statystycznie to mieszkania trafią bardziej dla tych do których powinny
  • Odpowiedz
@affairz: 4. Jesteś fliperem, rentierem, inwestorem, lokujesz kapitał
Wejdzie - przegrywasz
Nie wejdzie - wygrywasz

2.lapiesz się na kredyt
Wejdzie - na rynku konkurencja się zmniejsza i fliperow reniferów i innych zj3bow którym biznes się przestaje opłacać
Nie wejdzie - neutralnie
  • Odpowiedz
@#!$%@?: mi się wydaje że rząd boi się że sektor deweloperski jebnie i pociągnie całą gospodarkę w dól.... albo poprostu posłowie biorą w łapę... tzn są lobbowani
  • Odpowiedz
@#!$%@?:

no ale kto się nie łapie na program?


Single? Osoby po 35? Kolejne pokolenia, które bedą wchodziły w rynek i ceny będą już napompowane? I jaki kredyt wtedy zrobisz dla nich? -21.37%?
  • Odpowiedz