Wpis z mikrobloga

W moim okręgu w wyborach do europarlamentu na 1 miejscu jest osoba z Polski 2050 (którą popieram), jednak na dwójce jest osoba z PSL (której nie popieram, gdyż nie mam zamiaru głosować na partię, która forsuje kredyt 0%).

Jakiś czas temu wyświetlił mi się sondaż wyborczy do parlamentu europejskiego z podziałem na wyniki w okręgach. Niestety teraz nie mogę go znaleźć, a chcę wiedzieć, czy opłaca mi się głosować na trzecią drogę. Czy ktoś wie gdzie mogę tego szukać?

Jeśli się okaże że dwie osoby z trzeciej drugi mają szansę na wejście do parlamentu europejskiego, to sobie odpuszczę głosowanie na tą listę. Jeśli jednak szansa jest na jedną, to zagłosuję, gdyż raczej będzie to jedynka Polski 2050

#polityka #nieruchomosci
  • 6
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu wyświetlił mi się sondaż wyborczy do parlamentu europejskiego z podziałem na wyniki w okręgach. Niestety teraz nie mogę go znaleźć, a chcę wiedzieć, czy opłaca mi się głosować na trzecią drogę


@Energiizer: Chryste Panie xD Z takim podejściem to idź od razu zagłosować na PO lub PiS i masz z bani te wybory
  • Odpowiedz
@Energiizer: https://www.rp.pl/polityka/art40490301-wybory-do-parlamentu-europejskiego-ile-mandatow-straci-pis

Inaczej jednak niż w wyborach do Sejmu, poszczególnym okręgom wyborczym nie jest z góry przypisana określona liczba mandatów – zgodnie z art. 356 Kodeksu wyborczego ogólną liczbę mandatów przypadającą poszczególnym komitetom wyborczym ustala się w skali ogólnokrajowej. Innymi słowy niezależnie od tego czy głos jest oddany w Szczecinie czy w Rzeszowie – ma znaczenie dla liczby mandatów zdobytych w całej Polsce. To dlatego mówi się, że w wyborach
  • Odpowiedz