Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi, czy w tej grze da się grać klubami z 4 ligi polskiej? Zacząłem karierę Lublinianką. 3/4 składu miałem piłkarzy, reszta szaraki. Sprowadziłem dwóch, i budżet wykorzystany. Chciałem się pozbyć tych co mam, ale ani rozwiązać kontraktu się nie da, ani ich sprzedać. Dług klubu rośnie - po kilku miesiącach jestem -150k zł. Mimo to udaje mi się ciągnąć ten klub na testowanych zawodnikach. Jesteśmy 4 (awansuje tylko pierwszy). Jak wtedy grać? Co mogę zrobić by pozyskać więcej piłkarzy? Wydatki ograniczyłem do minimum - 1 scout, 1 fizjo, asystent i 1 trener. Chcę z tym klubem awansować jak najwyżej, ale co z tego skoro kluby z V ligi przebijają mnie w ofertach kontraktów. #footballmanager
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalxd21: Zajmij się aspektem sportowym, a nie forsą. Dopóki mieścisz się w budżetach, to zarząd zadba o finanse. Na tym poziomie to raczej wszystkie kluby w Polsce (poza Wieczystą) jadą na długach i żyją. Jak nie ma forsy, to trzeba niestety kombinować - wypożyczaj zawodników z wyższych lig, wykorzystuj juniorów.
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: kluby z 3 ligi odrzucają mi wypożyczenia, bo chcą aby zawodnik grał wyżej xd drużyny juniorskiej do czerpania zawodników nie mam, o 2 zespole nie mam co marzyć. Przyjścia nowych zawodników zablokowane, bo max mogę zaoferować 5zł za występ xd.
  • Odpowiedz
@michalxd21: Niezła immersja nie? Skoro już wiesz, że nie ma przestrzeni na roszady w składzie, to dojedź tym co masz do końca sezonu, a później się zobaczy ile będzie z tego pinendzy. Jak dowieziesz awans, to może i jakiś lokalny Januszex zostanie sponsorem i dorzuci trochę grosza
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: nie dowiozę, bo przegrałem z Tomasovią i Stalą Kraśnik, które mają po kilkunastu zatrudnionych zawodników, i 0 porażek. Więc co najwyżej będę w dupie jak mi obetną budżet a ja bez scoutingu będę musiał kopaczy szukać. Ta gra klubami półamatorskimi to taka mordęga, ale zdaje mi się że w samej grze też jest źle zrobiona, bo wątpię by nikt nie chciał wypożyczać zawodnika rezerw klubu 3 ligi do 4
  • Odpowiedz
@michalxd21: Poszukaj jak najwięcej piłkarzy z jak najlepszymi atrybutami fizycznymi. Ja doszedłem drużyną z 3 ligi polskiej do półfinału ligi mistrzów i absolutnej dominacji ekstraklasy.
  • Odpowiedz
@michalxd21: Jesli ustawil mala baze danych i uzywa jakiegos dodatku z nizszym ligami, to nie bedzie tam za wielu pilkarzy. Ja tam zawsze gram na wlasnej z ponad 100k pilkarzy i wybor jest nawet w #!$%@? dolnym :D
  • Odpowiedz
@michalxd21: No to jest tez spory problem, spokojnie, cierpliwosci i jakos dasz rade, staraj sie sprowadzac tych bez kontraktow, a nawet za psi #!$%@? sprzedawac obecnych cieniasow zeby budzet placowy sobie zwolnic.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomazzo69: nie mogę ich sprzedać, bo mają kontrakty półamatorskie, więc ja im płacę, ktoś inny może podpisać ale nikt ich nie chce xd Jedyny plus to taki że wszyscy na 12 miesięcy i won z klubu. Mam nadzieję że chociaż trochę kasy sypną, bo teraz mi się praktycznie same Neymary bez kontraktów wyświetlają, przez te braki finansowe na scauting.
  • Odpowiedz
@michalxd21: Ja tam kiedys mialem kariere z dolnymi ligami angielskimi, tez nie bylo latwo, ale jednak tam jakis hajs wpadal za lige bodajze nie byly to kokosy, ale pozwalaly trzymac finanse w miare na nie duzym minusie, takze nie bylo tragedii, nie mniej powodzenia :)
  • Odpowiedz
@michalxd21: Ogólnie to robiłem tak, że w scoutingu, w wyszukiwaniu piłkarzy zaznaczałem chętnych do transferu i bez kontraktu, i hurtowo ściągałem na testy wszystkich, którzy się wyświetlali.

Dobry pomysł, to też klub patronacki. W drugiej lidze wyłapałem łks i jakiś tam grajków pobrałem od nich.

No i jeszcze jedna opcja, to samodzielnie przestudiować drużyny juniorskie klubów z ekstraklasy i pierwszej ligi, i pościągać dostępnych do wypożyczenia.
  • Odpowiedz
@Samowski wszystko robiłem: zainteresowanych żadnych albo mnie na nich nie stać jak pojawi się 2/3 więc mogę z nich korzystać tylko przez 4 tygodnie testów. Klub patronacki odrzuca zarząd. A juniorzy ekstraklasy i 1 ligi odpadają. Nawet z rezerw 3 ligi nikt nie chce dać wypożyczyć zawodnika bo 4 liga to za niski dla nich poziom.
  • Odpowiedz