Wpis z mikrobloga

Siemanko, pomóżcie proszę bo mam problem z doborem nowego kasku:
HJC RPHA 12 - dużo miejsca po bokach, po jakimś czasie ucisk z przodu głowy, odesłałem
Scorpion Exo R1 - tutaj było dużo lepiej po bokach ale uciskał mnie na czole po 30 minutach, wręcz prowadziło to do bólu, odesłałem
Shark RacerR Pro - kompletnie nie pasuje, odrazu czuć że jest za krótki przód-tył.

Na logikę wychodzi na to, że muszę szukać kasku pod kształt głowy typu "long oval". Najbliższy sensowny sklep mam ponad godzinę drogi w jedną stronę, więc kombinuję wysyłkowo żeby na spokojnie sobie w domu go przymierzyć.

#motocykle
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dsgs: wszystkie kaski jakie mierzyłem i miałem uciskały mnie w czoło. już nie wiem co mam z tym robić. teraz kupiłem kask enduro i zaczyna się układać...
  • Odpowiedz
@dsgs: tu nie ma reguły, też przymierzałem HJC, SHARK itd. ale żaden nie pasował mi tak jak Scorpion Exo-1400, akurat siedzi idealnie na mojej głowie, próbuj różnych modeli/producentów.
  • Odpowiedz
@dsgs: a probowales inne kaski z tej samej firmy?
mi np rpha 12 z hjc nie podeszla ale rpha 1 ideolo, mam rpha 70 a sa juz nowsze
  • Odpowiedz
@dsgs: ja mam wrażenie, że w środku ten styropian w kasku w większości budżetowych kaskow jest taki sam, więc różnicy nie odczujesz, bo są robione z jednego wzornika, różnica jest tylko w gabkach, rozwiązanie to szukać kasków o dziwnym kształcie, albo jeździj w mytce :)
  • Odpowiedz