Wpis z mikrobloga

#dekarstwo #dekarz #budownictwo #budujzwykopem

Cześć,

Mam problem z dachem z blachy trapezowej. Ma on już swoje lata, blacha przytwierdzona jest do łat gwoździami które kiedyś miały kapturki, które rozpadły się od słońca. Gwoździe w związku z tym, że posiadały kapturki to nie były dobijane na zero do blachy (główki wystają około centymetr ponad blachę). Po stronie łat są one zakrzywione tak aby gwóźdź się nie wysuwał. Niestety niektóre z gwoździ w czasie deszczu przepuszczają wodę. Próbowałem odtworzyć kapturki gwoździ masą uszczelniającą wasser stop i nawet to pomogło, ale w kilku miejscach nadal jest problem z przeciekaniem. Zastanawiam się w jaki sposób można to jeszcze uszczelniać, czy próbować wbijać te gwoździe na równo do blachy i jako uszczelnienie zastosować papę termozgrzewalną lub cynę w laskach (estetyka nie jest dla mnie ważna). Czy dobicie tych starych gwoździ to dobry pomysł, całość konstrukcji ma już swoje lata? Całościowa wymiana dachu na ten moment nie wchodzi w grę.
  • 3
  • Odpowiedz
@kasak25: kup silikon dekarski i posmaruj pod łebkiem gwoździ i je dobij a potem dodatkowo uszczelnij po wierzchu. Pewnie te co uszczelniłeś nie trzymają bo jak blacha ma luz to podczas wiatru zaczyna się ruszać i zrywa ten uszczelniacz
  • Odpowiedz