Wpis z mikrobloga

@maniek74: chyba u większości jest jeszcze wiara, uśrednianko i łapanie okazji. Sam nie wiem jak będzie z gpw, dużo może sie zmienić po wyborach i kontynuacji robienia dobrze dewelopreom i bankom. Bez banków granie na wzrosty wybranych spółek to jest lvl hard . jak widziales, ja nie jestem obiektywny bo zaangazowany w spadki sektora, zwiekszylem w miedzczasie pozycje kilkukrotnie. Na horyzoncie nie widze nic pozytywnego, ALE niestety nie raz KO/PO
  • Odpowiedz
@kot__morderca zgodziłbym się, jeśli banki wcześniej stałyby w miejscu a teraz zaczęły spadać, ale one przez ostatni rok-dwa robiły po 200-300% a teraz z tych wzrostów oddały po 20-30% imo do krwawienia tu jeszcze daleko
  • Odpowiedz
@maniek74: patrząc w ten sposób, to potencjał do spadków jest jeszcze spory i to wlasnie moj punkt widzenia. W sumie i dobrze, bo zeby zarobic to nawet nie bedzie trzeba wielkiej paniki, jest z czego schodzic na spokojnie. Gdy glapa obnizyl 0,75 w 2023, banki spadły o 7% w tą sesje. Ale sektor o tym zapomnial i urósł 100% od tego czasu, nie wiem dlaczego. DLa mnie okazja.
  • Odpowiedz
@Lewy91: w raporcie napisali czemu zarobili. Ludzie trzymają u nich kase na nieoprocentowanych rachunkach, a oni za to kupują np obligacje, no i wiadomo pożyczja na duzy %. Bankowcy sami byli zaskoczeni ze ludzie są tak leniwi i tyle mają na kontach zero oraz lokatach 0,05%. Teraz natomiast probują ubrac ludzi "na górce"w kredyt ze stałym oprocentowaniem ale idzie to bardzo słabo.

Tu dobra robote robi XTB dając % za
  • Odpowiedz