Wpis z mikrobloga

#mirkozwierzenia #flightradar24 #samoloty

Jestem uzależniony od Flightradar24 XD
Przychodzę do domu po pracy i otwieram sobie w jednym oknie na przeglądarce FL24 i śledzę - najczęściej LOT, najczęściej jakieś samoloty do USA.
Sprawdzam wiatry i pogodę, to ma ogromne znaczenie przy wyborze trasy - czasem latają na północ nad Grenlandię, czasem nad Francją, na zachód.

Ciekawi mnie zawsze z której strony będą podchodzić do lądowania. Ustawiam sobie kursor na pasie startowym na O'harze np. i patrzę czy dobrze odgadłem miejsce dotknięcia pasa startowego XD

Najciekawsze są momenty jak wieje bardzo albo coś innego się dzieje i następują "anomalie": np. kiedyś samolot zszedł do 100 metrów ale nie wylądował tylko poleciał dalej i w końcu lądował na innym lotnisku, czasem zdarza się że samoloty niespodziewanie skręcają z trasy, a jeszcze innym razem kilka samolotów zaczyna krążyć wokół miasta aby zrobić miejsce dla innego do lądowania.

Nie patrzę na to 100% czasu, normalnie toczy się moje życie, ale często idę na kompa zerknąć czy "wszystko w porządku" XD
Ma ktoś jeszcze takie "hobby" - na co zwracacie szczególną uwagę?

Dziękuję za uwagę :)
ijones - #mirkozwierzenia #flightradar24 #samoloty

Jestem uzależniony od Flightradar...

źródło: zwerz

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ijones: Miałem podobnie ale jak byłem młodszy :) i nie było fr24.. tylko piopawlu może ktoś pamięta.
Jeśli tak Cie interesuje lotnictwo to może MSFS? Dzwoniłeś kiedyś na ATIS? polecam numer 22 574 78 57. Fajne rozwinięcie Hobby. Tutaj telefon akurat na EPKT
  • Odpowiedz
@ijones: Własny odbiornik i przesyłanie danych do FR24 polecam jako rozszerzenie tego hobby. Ja mam dużą antenę na dachu i łapię samoloty z nawet 300 km (gdyby nie drzewa to byłoby więcej)
  • Odpowiedz
  • 0
@cohontes: Pamiętam Piopawlu - to jakiś 2008-2009 ? Możemy być w podobnym wieku hehe ...

Jednak wtedy jeszcze mnie to jakoś szczególnie nie interesowało.

Microsoft SFS też latałem, ale jednak prawdziwy ruch lotniczy wydaje mi się dużo bardziej interesujący - plus trochę wkręciłem sie w "Plane Spotting" XD
  • Odpowiedz
  • 0
@SkVCQUMgUElT: Ej, to co napisałeś zabrzmiało mega interesująco - ale kompletnie nie jestem w temacie i nie do końca kumam co napisałeś...

Jakbyś miał chwilę żeby rozwinąć temat to byłbym mega wdzięczny - jaki odbiornik miałeś na myśli ?

Jestem dość ogarnięty i research zrobię sam ale choć nakieruj mnie na to czego mam szukać PLZ , dzięki !
  • Odpowiedz
@ijones: No piopawlu niby ma na stronie 2008-2024 ale mam wrażenie, że mogło to być nawet trochę wcześniej ale mogę sie mylić Wtedy to było wow.. ja 31 ;)
  • Odpowiedz
@ijones: Czesc danych jakie prezentuje flight radar pochodzi od uzytkownikow. Mozna zbudowac z rasperry pi + odbiornik dvbt + antena odbiornik, ktory bedzie zbieral sygnaly z samolotow i przekazywal do FR24. Mozesz wtedy podgladac sobie lokalnie samoloty ktore widzi twoj odbionirk, a FR24 w zaian za dane daje ci upgrade do konta business za darmo.

tu sa wszystkie informacje: https://www.flightradar24.com/add-coverage

Tu mozesz sobie zobaczyc ile tych radarow ludzie maja: https://www.flightradar24.com/share-statistics
  • Odpowiedz