Wpis z mikrobloga

Motomirki, co polecacie do dobrego smarowania łańcucha?
Próbowałem olejem przekładniowym, ale bez smarowniczki co podaje go cyklicznie dość szybko jest przez łańcuch wyrzucany.
Raz też użyłem smarowidła do łańcuchów w sprayu od K2, jakiś czas się utrzymywał.
Jednak chętnie zasięgnę waszych opinii.
#motocykle
George_Liquor - Motomirki, co polecacie do dobrego smarowania łańcucha?
Próbowałem ol...

źródło: images

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: no ja nie mam #!$%@? jakoś, wystarczy odpalić na minimum xD chociaż mechanik narzekał że była #!$%@? zębatka przednia ale mocniej skręciłem po prostu, do tego całkiem wygodne
  • Odpowiedz
@George_Liquor Wurth Dry Lube. Kiedyś szukając odpowiedzi na Twoje pytanie trafiłem na post kogoś, kto pracuje na obrabiarkach i testował różne smary na szybko obracających się powierzchniach i polecał właśnie to mazidło. Działa, przejechałem 60kkm na litrowej CBR używając tego smaru, teraz używam w XL750. Nie brudzi złotych felg, nie łapie syfu przez to, że jest to 'suchy smar'. Polecam mocno. 👌
  • Odpowiedz
  • 1
@George_Liquor lubię ipone, ale pucha jest wielka, do kufra 47l wchodzi bez problemu. Ładnie barwi łańcuch na biało. Po jeździe smarujesz łańcuch z umiarem i niech sobie odparuje na spokojnie. Wg mnie spoko, lepszy niż motul. Na drugim miejscu dałbym belray superclean i coś jeszcze, ale jak sobie spojrzysz na ipone, na pojemność puszki i porównasz z innymi smarami, przeliczając koszt 100 ml na złotówki, to ten ipone nie jest jakoś super
  • Odpowiedz
Uszczelniacze w łańcuchu lubią to( ͡° ͜ʖ ͡°)


@motonita: sprawdzałeś w instrukcji swojego motocykla co zalecają do smarowania? a do mycia łańcucha? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@George_Liquor używam oleju do pil łańcuchowych który niby ma mieć lepsze właściwości trzymania się (do łańcuchów pił). smaruje co wyjazd-dwa czyli co jakieś 200-400km. tyle co szczoteczka do zębów jest w stanie zlapac, rozprowadzam równomiernie i tyle.
  • Odpowiedz
@motonita: nafta i ropa działają praktycznie tak samo. nie pytalem czym smarujesz tylko czy sprawdzales w instrukcji co zalecają bo z tego co zrozumiałem sugerowales że olej przekładniowy zabije oringi w łańcuchu.
  • Odpowiedz
@George_Liquor: Serio do tego trzeba doktoryzacji? Kup jakiś spray i smaruj co kilkaset km i tyle. O olejarce zapomnij bo po #!$%@? ci się w tym babrać i brudzić. Raz w roku umyj łańcuch i tyle.
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde: W instrukcji było napisane, żeby myć łańcuch tylko naftą. Co do smarowania, to producent zaleca smarowanie swoim smarem w sprayu. Gdyby łańcuch w motocyklu chodził tak jak wał kardana w obudowie, to olej przekładniowy byłby idealnym rozwiązaniem, ale tak nie jest, a olej potrafi sprawiać, że guma traci swoje właściwości, więc mam obawy czy nie skróciłoby to życia łańcucha. Dodatkowo olej nie będzie się trzymać łańcucha tak dobrze jak dedykowany
  • Odpowiedz