Wpis z mikrobloga

Jaki jest wasz podstawowy pobór mocy biorąc pod uwagę tylko funkcje związane ze #smarthome , home assistant I pochodne, kamery, nasy nie nasy, switche itd ale bez telewizorów lodówek i tym podobnych. Wyjechałem teraz na wakacje i patrzę że mam pobór średni w ciągu dnia jakieś 385 W.
Kamery, switche, huby, nas, minipc pod plex, inny pod frigate I kolejny pod #homeassistant plus jakieś rpi, upsy, alarm i inne takie.
#inteligentnydom
  • 6
  • Odpowiedz
@kwantowykocyk: ja miałem ponad 200W, co mnie mocno zaintrygowało. Powyłączałem opcje smart w telewizorach, wyłączyłem też kilka rzeczy na stałe podpiętych do gniazdek, z których nie korzystam często, zszedłem tak do 120W - niżej się nie da.
Router, kamera i nas to 40W, dwa TV i sprzęt audio to 20W, pomniejsze RasbperryPi sterujące piecem, drugi RaspberryPi jako stacja informacyjna to pewnie razem kolejne kilka W, reszta to smart gniazdka, lodówka,
  • Odpowiedz
@maryce: U mnie nas sporo ciągnie, koło 100, niby 8 talerzowych dysków ale muszę zobaczyć bez karty 10gbe.
Do tego chyba zamówię chińskie minipc pod pfsense/home assistant Bo lecą na prądożernych ale niezawodnych jednostkach z i7
  • Odpowiedz