Wpis z mikrobloga

@zielony_goblin: obawiam się, że to, że sposób konsumpcji treści - czy to w internecie czy w ogóle ma tytaniczne znaczenie jeśli chodzi o łatwość w skupieniu i utrzymaniu uwagi.

A co do ADHD - to już któryś raz kiedy w objawy mi pasują i się nad tym zastanawiam, ale z drugiej strony jako młody człowiek byłem badany przez specjalistę, robili mi różne testy, zajęcia bo wyszło, że mam wszystkie dyse które
  • Odpowiedz
@wojtekuco @Zblizeniowy może to być ADHD albo za mały bodziec by wyrzucić serotonine (wina mediów społecznościowych,shortow i tik tokow) to już widać u dzieci,że ona np nie potrafią obejrzeć filmu na YT który ma 10 min,ale może przez 10 minut oglądać tiktoka. Cyfrowy detoks robi dobrze
  • Odpowiedz
@t2000: zawsze tak miałem na daily w pracy. Do niedawna to nie był problem, tylko czasem jak lider zapytał mnie nagle co o czymś myślę a ja nie uważałem to musiałem rzeźbić. Ale sam zostałem liderem pół roku temu i teraz ludzie często mnie pytają co myślę a ja jak debil udaje że wiem o co chodzi xD szczególnie taki jeden co dużo robi i zawsze długo gada (i dobrze), od
  • Odpowiedz
@t2000 @kitty-cat @dwarfguard kwestia wyćwiczenia mózgu. Ta sama populacja może mieć IQ równe 70 lub 100 w zależności czy mieli edukację przez okres dorastania.
W ten sam sposób ćwiczy się koncentrację, jest ona trochę jak mięsień.
Sam za dziecka i nastolatka byłem wciąż nieobecny, myślę że moja koncentracja była dużo gorsza niż u rówieśników. Jednak mój mózg się zaczął zmieniać gdy w wieku 15 lat zacząłem grać na gitarze, potem trafiłem do
  • Odpowiedz
@Zblizeniowy: @kitty-cat może po prostu ktoś nie opowiada niczego dla was ciekawego lub opowiada to w taki sposób, że was nudzi, zwłaszcza jak ktoś monolog prowadzi, dla mnie to raczej normalne, nie doszukiwalbym sie jakichś problemów w tym że ktoś was zanudza na śmierć - prędzej w nim bym się czegoś doszukiwał xD
  • Odpowiedz
@Zblizeniowy: @kitty-cat i reszta

Zróbcie sobie detoks dopaminowy, a przede wszystkim, tak jak pisali wyżej, ograniczcie media społecznościowe, zwłaszcza przeglądane na telefonie zbyt często. Ciągłe przebodźcowanie dopaminą doprowadza do takich objawów. Choroba cywilizacyjna
  • Odpowiedz
@kitty-cat:

tak i zaczyna mnie to martwić. Praktycznie każda rozmowa z kimkolwiek dłuższą niż 5-6 minut i zaczynam odpływać. Szczególnie jeżeli ten ktoś prowadzi raczej monolog niż rozmowę.


Też to mam i nawet wiem dlaczego. Wszystko już słyszałem, każda prawie historia moich znajomych mnie nudzi. Jeszcze mam taką koleżankę co nadaje non stop. Ostatnio pół godziny gadała o #!$%@? butelce, którą dostała w robocie xD
  • Odpowiedz
@apeee oho, mamy tutaj doktora chłopskiego rozumu xD ja #!$%@?. Powodzenia w "nauczeniu się/wyćwiczeniu" koncentracji mając ADHD gdzie twój mózg różni się mózgu osoby neurotypowej. Osoby z ADHD mają INNĄ BUDOWĘ MÓZGU, ciut inaczej on funkcjonuje
  • Odpowiedz