Wpis z mikrobloga

Dzień Gniewu 2014

Pod taką nazwą odbywa się co roku antysystemowa manifestacja w Dijon. Tym razem cała uczelnia była obklejona plakatami anarchistów zapraszających na kontrmanifestację. Z plakatów wynikało, że gniewają się źli faszyści, seksiści, homofobi i rasiści. Antyfaszystowska akcja miała ruszyć z drugiej strony miasta.

Tak się złożyło, że najpierw przejeżdżałem autobusem obok manifki anarchistów. Radośnie nawoływali do przemocy wobec nazioli, machali tęczowymi flagami, na scenie wystąpił zespół transwestytów. Niestety nie wyciągnąłem jeszcze telefonu i nie mam tego na zdjęciach.

Wysiadłem na przystanku w centrum miasta i wyruszyłem na poszukiwanie faszystów. Chwilę mi to zajęło, ale wreszcie usłyszałem wuwuzele i odnalazłem źródło hałasu. Tak jak widzicie na zdjęciu, na czele szedł kuc w koszulce z Half-Life'a i inni w maskach Guya Fawkesa. Kiedy zatrzymali się na przemowę, zidentyfikowałem resztę środowisk maszerujących i gniewających się ramię w ramię: m.in. piraci, niepełnosprawni, homoseksualiści przeciwni małżeństwom homoseksualnym, związkowcy, narodowcy, monarchiści. Łysych karków w bluzach Lonsdale'a, ewentualnie w kurtkach z kraciastą podszewką naliczyłem pięciu.

Nie zostałem do końca, więc relacji z nieuchronnej konfrontacji antify z "faszystami" wam nie zdam. GALERIA

#neuropa #4konserwy #francja #tmszdelivers (może coś jeszcze wrzucę, jak dostanę ze dwa plusy)
źródło: comment_JxFiQKonFNqFCs5gNeJOR0f4QavpFSot.jpg
  • 2