Wpis z mikrobloga

@rafau16 fajna sprawa :) będę firmę przenosił na PTZty w przyszłym roku :) dwóch operatorów opedzluje 6-7 kamer + te nowe Soniacze mają taki autofollow że głowa mała :)
  • Odpowiedz
@rafau16 my ogarniamy sporo konferencji. Tam ruch sceniczny to krok w lewo, krok w prawo ;) dają radę.

Ale fakt. W tej chwili jeszcze ludzie są nie do zastąpienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShooleR testy na reality nie przeszły a tam są proste figury. Z FR7 też są jeszcze lekkie problemy, bo mają duży input lag. Trzeba się przyzwyczaić. A na konfe imo jak znalazł. Szkoda, że do FR są natywnie tylko trzy szkla. Coś węższego by się jeszcze przydało.
  • Odpowiedz
@rafau16: pytanie o poslizg, gdy sie cos odjaniepawli na scenie albo publice niepolitycznego to ile sekund macie czasu na reakcie zeby zmienic kamere, a tamto w pore odciac, zeby to nie poszlo "w eter"
  • Odpowiedz
@rafau16 Ja jestem trochę obok (klikam przyciski), ale jak obserwuję branże to automaty wchodzą coraz mocniej we wszystko (patrz Eurowizja).

Teraz we trzech ogarniamy to samo co 15 lat temu 4-5 osób ;) jeszcze przy nietelewizyjnych eventach z companionem/central control... bajka ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@ShooleR ja też zwykle klikam w guziczki, a companion to jest krUl. Live edit to super sprawa jako support dla operatorów i realizatora.
W niektórych przypadkach ogarnia rzeczy niemożliwe do zsynchronizowania w przypadku gdy wszyscy klikają z palca. Niedługo będę mieć dwie realizacje gdzie będę go używać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co prawda darmowej wersji bo #testynaprodukcji ale przez vmixa puszczę operatorom output z externala
  • Odpowiedz
@rafau16 robiliśmy companionem na jednym vMix streaming w trzech wersjach językowych :D główny Mix z oryginalnym językiem, a dwa pozostałe szły z Mix2 i Mix3 na Outputach gdzie wchodziły plansze / belki z lokalizowanym językiem :D do tego dźwięk z Bus'ow prosto że stolu audio (z symultanka) i wszystko się samo robiło (poza miksem kamerowym ofc i wywoływaniem mediów) ;) dodatkowe 2h konfiguracji, ale konfe na greenie ogarnęliśmy we trzech (akustuk,
  • Odpowiedz
  • 1
@ShooleR panie, ja taką akcję raz robiłem z jednego lapka, Focusrite Scarletta i karty Aja (bo kompaktowy setup co miał się zmieścić do samolotu). Trzy streamy SRT i stream RTMP z migaczem xD drutowanie straszne.
  • Odpowiedz